barnajka

Jak si podomácku vyrobit vlastní bubínek á la djembe?

Z běžně dostupnýho materiálu, za použití běžně dostupnýho nářadí a běžně (ne)šikovných ženských rukou :))

Ten zvuk samozřejmě nemusí být kdovíco, ale zase aby to znělo aspoň malinko důstojně a daly se na tom natrénovat naprosto základní základy hraní. Fakt nic extra

Co myslíte, kutilové – dalo by se to nějak realizovat? Asi sotva, co? :(
Trošku už jsem na netu pátrala sama, ale nenašla jsem nic moc.
Tak jestli máte nějaký rozumný nápad, určitě ho uvítám. Díky :)

Doplňuji:
Díky Septiku za vyčerpávající odpověď :)
Já opravdu nemyslela djembe, co by vypadalo a znělo profesionálně – je mi jasný, že v domácích podmínkách by to byl trochu problém. Úplně maximálně bych se spokojila s něčím, na čem by se šlo naučit základům, resp. na čem bych si mohla otestovat, jestli vůbec mám smysl pro rytmus atd :)
Co jsem se dívala na netu, tak i ‚jetý‘ bubínky stojí kolem 1000–3000 Kč, což se mi zdálo dost (vzhledem k možnýmu riziku, že bubínek pak skončí nevyužitý v koutě, protože zjistím, že jsem na hraní totální kopyto).

Ale i tak moc díky za odpověď – aspoň jsem si ujasnila, co reálný je/není…a nejspíš si pomalu začnu střádat korunky na opravdický djembátko. Přece jen :)
Díky, díky moc

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady posílám návod.
http://www.wo­odcraft.cz/fi­les/infostudna/hau­_kola/slavnos­t/buben/buben­.php

http://www.bu­binky.cz/doc/kurz-samansky-2011.pdf

http://www.bu­binky.cz/doc/kurz-djembe-2011.pdf

Další odpovědi
SeptikB

Nemyslím si, že by se to dalo realizovat. Nejdůležitějším prvkem je správně natažená kůže, a to bude velký problém. Pokud s tím nemáte zkušenosti, pravděpodobně se vám nepodaří ji napnout úplně a natrvalo, což se projeví tak, že se vám to bude každou chvíli uvolňovat až do nehratelné míry. Navíc si uvědomte, že právě silně natažená kůže umožňuje zahrát tóny různé výšky. Nicméně vás nebudu podceňovat a popíšu vám, jak se to pravděpodobně vyrábí, snad z toho pochopíte, jak djembe funguje:

Na duté dřevo ve tvaru přesýpacích hodin položíte kůži, přes to pak drátěný kruh o malinko větším průměru než dřevo. Kruh posuňtě dolů tak, aby přesahoval přes dřevo. Kůži, která přesahuje kruh, ohněte přes kruh nahoru. Uprostřed dřeva (nejtenčí místo) ovažte provaz (lze řešit i drátem). Vemte další drátěný kruh s asi o centiment menším průměrem než první, a položte jej shora (měl by být usazen pod úrovní dřeva na překrývané kůži). Nyní stačí spojit provazem kruh uprostřed a horní menší kruh (ten tlačí na spodní ovázaný kůží a drží jendotlivé části u sebe).

anonym

http://img.na­dapenny.com/t20/113­53/nadap155448505­180230.jpg