nikole

Jak si počínat, když syn začíná mít nadváhu?

Synovi je 12 let a už druhým rokem začíná být obézní, mysleli jsme si prvně, že se vytáhne a ztratí se to, ale nevypadá to, tak jsme omezili sladké a slané pečivo, chodíme hodně na procházky a začal chodit ve škole na florbal. Máme to více řešit už v tomto věku?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pro začátek nadváha a obezita je docela rozdíl.

Navštivte co nejdříve odborného lékaře, ten společně s nutriční sestrou vám pomůže stanovit nejenjídelníček, ale i plán aktivit.

Hlavně s ním nezkoušejte žádné diety z časopisu atd. Dítě roste a potřebuje maximální výživu, laik ji v tomto případě není schopen stanovit.

Řešte to určitě hned a podstatné je, jít mu příkladem. Děti obézních rodičů jsou většinou také obézní.

Další odpovědi
arygnoc

nemusí sa jednať iba o problém stravovania.

chlapec je v štádiu hormonálnej prestavby organizmu, ale môže sa jednať i o endokrino­logický problém alebo čokoľvek iné.

návšteva lekára neuškodí, rozhodne sa dozviete viac, lekár vám i poradí, ako ďalej s udržaním hmotnosti a to včítane stravovacích návykov.

;-Q

anonym

Změn mu jídelníček, azčni s ním chodit běhat, bude ho to bavit víc, když nebude běhat sám.

Baromut

Nechte ho žít ;) Já jsem až do nějakých 14 vážila okolo 70 kg (při 158 cm) a pak se to najednou zlomilo a teď měřím 161 a vážím 53. Rozhodně bych ho netahala za doktorem, v horším případě neposílala do koncentráku (hubnoucího tábora. Chudák kluk by z toho měl jen sebevědomí na bodu mrazu :)

marci1

Je to věk, kdy se chlapci teprve začínají vytahovat do výšky. Zkuste to řešit zdravou životosprávou a samozřejmě pohybem. Co nejméně stráveného času u počítače. 🙂

Nevíteto?

Tak má nadváhu, nebo je obézní?
Měla byste mu jít příkladem celá rodina. Jíst zdravě, pravidelně. Těžko se mu bude hubnout jestli každej den obědváte něco smaženýho, tučnýho apod. Společně sportovat, nebo se nějak hýbat. No myslím, že je lepší to řešit, sebevědomí na bodu mrazu může mít i z vlastního vzhledu a možná i poznámek spolužáků (učitelů), takže…

marcoo

Můžu doporučit skvělý program, je to pro děti i rodiče a byli jsme maximálně spokojeni, opravdu i já jsem byl nadšený. A každopádně je lehčí řešit 5kg nadváhy než za nějaký čas 15 kg obezity. http://www.nu­tricentrum.cz/nad­vaha-a-obezita-deti-poradna.php