Zlatý

Jak si po porodu odstraňovali pupeční šňůru naši prapředci opičáci, když ještě nebyl vynalezenej chirurg?

Měli vůbec naši předci praopičáci pupíky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"Pupíky" mají všichni savci...
;-)
Pupečník po porodu za ´pár´ dnů zaschne a upadne i člověku (není-li po porodu chirurgicky odstraněn).
Pokud samice po porodu sežere placentu (velmi obvyklé), zaschnutí pupečníku značně urychlí.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Ukousnutím!

Bronzový

...a jak to do dneška dělaj domorodci v africe? nebo tam maj v každým kmeni porodníka?
---¨
ne,maj porodní bábu,jinak u většiny savců se pupeční šňůra přetrhne při porodu,jinak ji samice překousne...

Zlatý

Ano, naši předci praopičáci, jako všichni placentálové, měli pupíky. Upadne to samo, nebo to samice ukousne.

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

Gecco, to mi vysvětli : Pokud samice po porodu sežere placentu (velmi obvyklé), zaschnutí pupečníku značně urychlí. Jak může sežráním placenty urychlit zaschnutím pupku? Můj názor je, že pokud samice sežere placentu, je to velmi "neobvyklé". Něco matce chybí, a ptám se co?!

Zlatý

gecco

"Jak může..." - pupečník přestane z placenty odebírat vodu a živiny, přestane fungovat, zaschne (zjednodušeně řečeno podobně, jako uschne rostlina, které sebereš kořeny)...
"neobvyklé" - ne, je to obvyklé (no - u lidí ne, ale to spíše z kulturních a sociálních důvodů), má to dvojí funkci
1. samice tak uklidí stopy porodu (pach krve a placenty by mohl přivábit predátory a mrchožrouty)
2. samice tak načerpá zpět ´živiny´, které na tvorbu placenty spotřebovala

Bronzový

Mc Merkurion

...souhlasím,akorát že většinou se pupeční šnůra přetrhne u porodu,alespoň u většiny savců,konec u pupku matka olíže a pak upadne,jinak správně body 1) a 2)

Zlatý

bolak

ok, ale moje matka prej taky žádnou placentu nejedla, ptal jsem se

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.