bolak

Jak si obyčejní lidé a tehdejší věděcká elita mysleli, že vypadá spermie, než ji bylo možno vidět poprvé mikroskopem?

Nejlepší odpověď
led

Pre prevažnú väčšinu ľudí bolo jedno, ako to vyzerá, ale dôležité boli pre nich výsledky a následky ich použitia.
Vedecká elita usudzovala, bádala, popierala, hádala sa o pravdepodobnom tvare, skupenstve a hlavne o pôvode duše a matériu (spermiu)nechávala bez povšimnutia.
Presne v zmysle:
O čom neviem a nepredpokladám, to ani nejestvuje.
Pátrať možno len po javoch známych, alebo predpokladaných, za účelom ich objavenia, alebo popretia.

Další odpovědi
Klaproth

O její existenci nevěděli.

zjentek

a věděli vůbec, že tam u toho nějaký spermie přelejzaj?

Conchus

Ale vždyť je to jedno. Hlavně, že se vždycky nějaká uchytí. Důkazem je, že jsme nevymřeli. Je mi už hodně let a ještě jsem spermii pod mikroskopem neviděl.