Asparagus

Jak si najít kamarády?

Jsem veliký introvert a mám problém s navázáním komunikace s člověkem kterého neznám a být ve velkých skupinách.

O to horší je to teď když jsem nastoupila na střední školu (kde neznám vůbec nikoho).
Chtěla bych se s někým spřátelit, ale nevím jak a mnohdy se i bojím že to zkazím.

Ke všemu jich spousta z nich kouří, pijí alkohol atd. Což je pro mě hnus. A většinou se baví o věcech co jdou mimo mě (party, chlastačky, přítel/kyně,…)

Už teď mě mnoho spolužáků spíše ignoruje a začnu znovu existovat když jen něco potřebují půjčit, atd.

Mám chvíle kdy se chci s někým bavit o různých věcech a být společenská, ale pak jak mile je té komunikace moc tak spíše vyhledávám pravý opak a to být sama a jen si třeba číst a mít klid. (Tohle spousta mích spolužáků ze základky nechápala)

Nejhorší to je o přestávkách a volných hodinách kde všichni většinou někam jdou a já zůstávám sama sedět v lavici :/

Odpovědi
zjentek

Asparagusko, bohužel jsi rasa, určená k vyhlazení, jako všichni inteligentní. Takové, jako jsi ty, vraždíme na objednávku, zavíráme jako politické vězně či je rovnou vyhladíme, řekněme pro jejich vyznání. Inteligence se vším všudy se takto likviduje, zatímco primitivita bují a množí se! Není to nic nového, zašlo to už příliš daleko. Abys mohla existovat, je třeba systém otočit a začít trestat primitivy se vším všudy. Zabíjet na objednávku, zavírat do vězení a likvidovat pro vyznání.
Ti spolužáci, co je tady popisuješ, to jsou děti primitivů, budeš to mít hodně těžký.
Tak, a teď mě zastřelte!

Nuk nuk

Dobří přátelé a kamarádi se nemusí nutně nacházet jen ve třídě. Sice je tam člověk asi nejvíce, ale přátelé jsou většinou lidé podobného zaměření, protože si s takovými budete nejlépe rozumět.
Vzhledem k tomu, že jste nejspíš intelektuálně zaměřená, právě jste v novém kolektivu, který se navíc moc intelektuálně nejeví, budete to asi mít složitější, ale naděje tu je.
Za prvé, zkuste chodit tam, kde se děje něco, co Vás baví. V knihovnách, různých kulturních klubech, divadlech se občas konají akce a přednášky, které by mohly zajímat nejen Vás, ale i jiné lidi. Tam nejspíš potkáte takové, se kterými se budete moci bavit na své úrovni.
Za druhé, jestliže jste na tu SŠ nastoupila teď v tomto školním roce, možná své spolužáky ještě dobře neznáte ani oni Vás, a ono někdy zdání klame. Možná postupem času zjistíte, že tam je někdo takový, s kým si máte co říci. Intelektuálním introvertům to někdy chvíli trvá, takže to chce trpělivost, ale myslím, že šanci máte.

dubraro

Jsem taky ten typ, jen o něco starší. Není nic špatného na tom být introvert. Prostě máš menší potřebu být v kolektivu – no a co. Kamarády si časem najdeš, třeba jich bude méně, ale vztah bude hlubší.
Třeba ti, kteří si podle tebe jen chtějí něco půjčit, hledají záminku jak s tebou začít komunikovat. Třeba je to kluk, kterému se líbíš. Ženy s tajemstvím jsou pro muže přitažlivé.
Proč sedíš v lavici? Taky můžeš jít ven, nemusí to být s partou.

leporela22

Být introvertem v dnešní době ani celkově není nic lehkého. Já jsem taky celkem velký introvert. Za základní škole mé taky nikdo nechapal nejlepší kamarád odešel v 6 třídě na gympl a od té doby nemám žádného tak dobrého kamaráda. Na střední je to horsi. Tema o přestávkách bylo co dělali o víkendu kde hlasovali koho zabalili kam půjdou v pátek nebo v sobotu. Nebo kde koupit hubení. Taky jsem dost zakusil měl jsem k těm lidem averzi a proto jsem jen vyučený ani nemám maturitu protože jsem to už psychicky nezvládl. A když jsem přišel ze školy domu tak jsem nechtěl nic jinýho než si poslechnout písničky něco číst nebo tak a matka mě pořád říkala ty nechodím nikam ven proč si furt doma. Ale to nepochopí člověk kdo to tak necítí. Jinak ve vztahu funguje když je introvert a extrovert dobré se doplňují.