panenka

Jak si nahrát s videokamery fotky do PC?

Chtěla bych své sestřence na Nový Zéland zaslat nějaké rodinné fotky a protože vše natáčím na videokameru tak bych chtěla vědět jak si fotky dát do PC z videokamery a jak jí to pak poslat. Můžete mi prosím poradit a napsat jak na to děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Máte na mysli opravdové fotky z videokamery, nebo chcete výtah jednotlivého snímku z videa?
Opravdové fotky by měly být na paměťové kartě, pak by se jednalo o běžný přenos snímku z karty přímo, nebo přes čtečku. Pokud chcete výtah jednotlivého snímku, musíte mít nějaký program na editaci videa, který umožní jeho statické zobrazení a kopii jednotlivého obrázku. V tomto případě ještě půjde o převod do formátu fotografie nejlépe jpg.
Doplňuji:
Stačí externí čtečka paměťových karet v ceně
do 200 Kč a připojit na USB.

Další odpovědi
led

fotky bývajú ukladané na vyberateľnú pamäťovú kartu.
Pokiaľ ide o obrázky z videa doporučujem program FormatFactory, Dokáže okrem iného z videa vytiahnúť obrázky vo formáte JPG v určitom časovom intervale.
Ale aj väčšina videoprehliadačov má v menu fotoaparát, tzv pri stlačení ikonky urobí aktuálnu snímku

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/prevo­dy_formatu/for­mat-factory/

mosoj

Omlouvám se zpožděnou odpověď. Kontakt na email mám na druhou adresu a tu tak často nesleduji.

Snad má váš počítač USB. Pak by to spravila jen instalace interní čtečky.