Frofo

Jak si myslíte že půjde vývoj člověka dopředu? (evoluce)

Zakrní nám nohy? Vyroste nám druhá hlava? Půjde IQ nahoru nebo dolů? Jaké si myslíte že člověk prodělá dalších vývojem (evolucí) fyzické i psychické změny?

Nejlepší odpověď
iceT

Dopředu už nepůjde,už se to bude jen zhoršovat,podívej se kolem sebe…

Další odpovědi
Damiana

Lidstvo spíš postupně degeneruje, než aby se vyvíjelo pozitivním směrem. Je to pohodlností, snadnou dostupností čehokoli, a hlavně leností a laxností.
Fyzické změny mohou nastat – je tolik svinstva v dnešní potravě, že jestli znáš springfieldské trojoké zmutované rybky, lidé se mohou časem začít taky „těšit“. O psychickou stránku se postará nedostatek osobní komunikace, prohlubující se rozdíly díky materiálnu a malá touha po vzdělávání a nároky na vzdělání samotné.

antík

Špičáky řeknou sbohem, páteř se prohne, ochabne zádové svalstvo ? fakt nevím, snad se budem vyvíjet dobrým směrem, i tomu věřím.

beer

Vyjímám z článku:
Další evoluce
Evoluce je schopnost se přizpůsobit a přežít. Homo sapiens přečkal několik klimatických změn na rozdíl od řady jiných svých živočišných souputníků. Náhlé změny prostředí vytvořily „úzké hrdlo“ jímž prošli jen někteří a ne nutně jen díky evoluční výhodě v genetické výbavě, někdy to mohlo být i štěstí, že se nacházeli v určité části světa. Čistě biologicky lidstvo stojí na prahu možností, kdy bude podle potřeb manipulovat se svou DNA, aby některé mutace posílilo nebo ty zhoubné potlačilo. A i když se to podaří a lidstvo se ani samo nezničí, stále zůstávají ve hře pestré vnější faktory.
http://www.national-geographic.cz/de­tail/kam-povede-evoluce-cloveka-vyviji-se-lidstvo-nebo-uz-jsme-dospeli-k-vrcholu-39058/

Doplňuji:
Doporučuji článek přečíst celý, je to zajímavé..

Ladič pian

Lidé už jsou jako vlci, sem tam nějaký zloděj. Lidstvo se vybije a přežije jenom skutečně zalezlý intelektuál v noře.

Nerevarin

Těžko říct, jestli hloupneme. Z určitého hlediska asi ano. Na všechno máme kalkulačky a internet. Na druhou stranu se člověk v dnešní době musí vypořádávat s větším množstvím informací než kdysi. Na člověka jsou dnes kladeny čím dál větší a větší nároky – potřeba cizích jazyků, umět zvládat různé technologie apod. Učitelka na základce nám říkávala, že třeba za první republiky měli žáci jednoduší matematiku, ale to mohlo být způsobeno absencí kalkulaček.

Drap

Ladič pian neví o čem mluví. Kéž by se lidé dokázali chovat jako vlci. Měli by jsme si z nich vzít příklad.

Damiana

To je fakt. A ze zvířat vůbec…