sznamko

Jak si myslíte, že nakonec dopadne kampaň děkujeme odcházíme a vše kolem ní?

docela by mě zajímalo jak k tomu přistoupí politici a jaký to bude mít všeobecný dopad (podle vás)

Nejlepší odpověď
anonym

Kompromisem.Jiná možnost není,a to pro všechny zúčastněné,včetně nás,mlčících pozorovatelů.
Situace by se dramaticky změnila,kdyby v důsledku odchodů zemřel jediný člověk.
A přijde mi dost „eklhaft“ brát si jako rukojmí pacienty.

Nikdy jsem zvlášť nemiloval odbory,dnes.....

Vtípek: Doktor zvedne hlavu od mikroskopu a
třesoucím se hlasem říká kolegovi:„Tak to je totální konec.Líné spermie založily Odbory.“

Další odpovědi
tom004

Nevím jak dopadne,ale jakýkoliv výsledek bude zpochybňován jednou nebo druhou stranou.Můj názor je,že každý z lékařů,který se připojil k této akci,porušil slib,který složil při převzetí diplomu.V jakém­koliv oboru lidé mění místa a přecházejí k jinému zaměstnavateli.To je v pořádku.Ale pokud se nějaká skupina rozhodne pro nátlakovou akci tímto způsobem (kde skutečně mohou být ohroženy životy lidí) a ještě to jejich předáci prezentují v médiích tak, jako by jim kvůli mzdě,kterou pobírají hrozilo vyhynutí,pak je podle mého jediné řešení.Dodržet jejich výpovědi,pokud možno je nahradit a zvažovat i odebrání licence.Možná nebude od věci,abychom se svého ošetřujícího lékaře(ve státním zařízení) zeptali jestli je také součástí této nátlakové akce, a pokud ano,raději se snažit přejít k někomu jinému.Nakonec, jde přece o naše zdraví. Nebo ne?

venkovan

Od samého počátku věřím v dohodu v kompromis, kdy každá strana konfliktu sleví za svých požadavků. A lecos se rýsuje. Jenže být na straně doktorů, tak skutečně požaduji jasné záruky, že problémy se budou řešit a ne odkládat jak je zvykem.
Nicméně požadavek na vzetí do práce všechny co v rámci kampaně podali výpověď se mi nezdá seriózní, od odborů jež přehnané. Nemocnice která si již náhrady našla má nové pracovníky a hotovo.