Reezo

Jak si myslíte, že lidstvo bude řešit situaci přelidnění, až dosáhne hranice možností Země prodkovat potraviny?

Říká se, že Země je schopná utáhnout cca 9–11 miliard lidí. Jelikož se od roku 1900 zvětšil počet lidí o 6 miliard, tak do té hranice nezbývá moc času při dnešním rození dětí… Zajímalo by mě, jaký je reálný scénář v případě přelidnění.

Podle mého názoru je reálná:

redukce populace (nemocí, válkou)
nějaké potravinové alternativi (brouci, potraviny z laboratoře)
kolonizovat další planetu (to je docela dlouhodobé měřítko)
spása ze strany mimozemšťanů (existence nebyla prokázána)
geneticky upravené rostliny (větší rostliny a plody)

Nejlepší odpověď
Lucijej

O zdroje se bude válčit a prohraná strana utře hubu. Už teď jsou místa naa východě , kde se začíná bojovat o pitnou vodu. Kdo si co urve, to bude mít.
Ale třeba zasáhne nějaký meteorit a lidstvo dopadne jako dinosauři a nebudeme muset nic takového řešit.

Další odpovědi
anonym

Však příroda si poradí, plno antibiotik už u lidí nezabírá, rozmáhají se různé nemoce, které mutují a přechází na člověka (H5N1).

ponovotny

je taky dobré pochopit proč je na zemi takový nárůst obyvatelstva. Jde o jasnou souvislost s využíváním ropy. Až ropa dojde, budou ji jiné podmínky pro život. Pro zajímavost ropa není jenom to co se lije do auta. Bez ropy ani nevyrobíš auto. Ropa jsou hnojiva, ropa jsou léky až po třeba ropa je zubní pasta. Ale ono to nějak dopadne ;)
Doplňuji:
jo s těmi geneticky upravenými potravinami je to hezký příklad. Když o nich a o tom jak jsou důležité a bezproblémové slyším, tak si hned vybavím geneticky modifikované včely, které vědci zkonstruovali, aby pro tu naši velkou populaci produkovali víc dobrého medu. Pak jim pár včelstev uletělo a začali se v přírodě čile množit. Bohužel se ukázalo, že to jsou včely magoři, které útočí na vše ostatní živé a je s nimi trochu problém. Ono je otázkou proč jsou geneticky upravené plodiny masově pěstovány, když nemají za sebou dlouholeté kvalitní testování na nějaké vedlejší účinky( jsou země které si je do prodeje nepustí). Napadá mě taky příklad, kdy se vymyslelo ddt, jako úžasný škůdce hmyzu v zemědělství a po hromadě let masového používání se pak zjistilo, že se jedná o nebezpečný a těžko odbouratelný jed, který plošně otravuje. Dneska má u nás kdekdo alergie, rodí se autistické děti a hromada dalších jevů které tu před čtvrt stoletím nebyly. Proto mám za to, že rčení"jsi tím co jíš" není zdaleka blbost

zjentek

rozhodně se neboj, že si to ta země nebude umět krásně zredukovat sama, až přijde ten čas. A pokud jsi mladší generace, tak bych se už spíše rychle zabýval myšlenkou, co budu dělat já, až začne země „redukovat“ ,)

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-porusi-li-se-rovnovaha-zivota-na-zemi

Země uživí i 20 miliard lidí ale nevydrží to !