briketka10

Jak si myslíte, že funguje tato terapie na odvykání kouření ? Děkuji Vám za odpovědi.

Já tomu přístroji moc nevěřím.
http://zivotni­poradkyne.cz/od­vykani-koureni

Nejlepší odpověď
pusinka50

Přiznám se. Kouřím už 38 let. Psychická a fyzická závislost jako prase. Kouřím do krabičky denně a vydržím i 3 hod nekouřit, pak už začnu být nervozní. Jde o motorické návyky (cigareta na uklidnění) a sociální zlozvyky (tj. například káva či alkohol +cigareta atd.), které si kuřák vypěstoval v průběhu kouření. K mé cti budiž řečeno, že jsem přestala kouřit 3×. Vydržela jsem měsíc, dva, tři. ˇŽe nejhorší krize je překonána? Ani náhodou:-(( Začala jsem okamžitě přibírat na váze, aniž bych víc jedla nebo mlsala. Je již věděcky dokázáno, že absence nikotinu nastolí v těle nerovnováhu a tělo začne přibírat na váze. U někoho možná ne, ale u mě to tak funguje.
Abych ulevila svým výdajům, začala jsem loni cigarety balit, tabák+dutinky. Je to hrozný opruz, otrava a hrozná ztráta času. Ale krabička mi tak vyjde na 38 Kč, což už ujde.
Nevěřím žádným zázračným metodám, kupovala jsem i inhalátory Nicorette, protože jsem tu „cigaretu“ potřebovala držet v ruce, ale nepomohly. Náplasti Nicorette vůbec nedrží na ruce, je nutné je přelepit.
Momentálně nejsem ochotná přibírat další kila, marodila jsem teď 7 měsíců a přibrala až dost. Když se mi to podaří shodit, možná začnu přemýšlet o postupném ukončování kouření, prostě každý den ubírat počet cigaret.

Další odpovědi
redy

Jelikož nechci přestat kouřit,tak sem ani nerozklikla.
De spíš oto kolik kdo vyhulí za den-podle kámošu nejsem žádnej kuřák 🙂

Drap

Myslím, že tak jak je to předkládáno, tak to určitě nefunguje.

anonym

Vyzkoušel jsem snad všechny možnosti odvykání kouření, mimo tu a raději bych ty peníze prokouřil, než zaplatit takovou částku- zbytečně!

gecco

Já myslím, že funguje…
😉
Po pročtení ceníku odhaduju, že základní ´kůra´ bude stát >6.000,– Kč – a to pak na cigarety určo nezbude…
;-DD

anonym

Člověk musí chtít sám,hlavní motivací je asi lítost nad těma vyhozenýma penězama,ale finálnímu absťáku se stejně nevyhnete,ale ten lze"hravě"překonat (nejhorší je 1.týden) i tak a víte jaká je to pak úleva?např.z al­koholu se člověk opije,ale z tabáku opravdu nikdo nic nemá akorát vítr v kapse a žlutý prsty (nemluvím o zdraví),upřímě řečeno já bych jim nenacpala do křtánu ani korunu.
Doplňuji:
Ani za terapie a ani za tabák – kouření považuji za zbytečný společenský „luxus“ (negativní,zo­tročující) už teď,tak proč se nenadechnout čistého vzdoušku trvale?(bez tak hudba nedaleké budoucnosti).

arygnoc

rozhodnúť sa prestať fajčiť je tá najjednoduchšia vec na svete. sám som tým prešiel aspoň 1000×.

ale – prečo prestať fajčiť?
prestávajú milovníci vína ho konzumovať?
prestávajú milovníci piva ho konzumovať?
prestávajú milovníci čokolády ju konzumovať?

prestávajú milovníci čohokoľvek to konzumovať?

a keď prestávajú, tak prečo?

náhradné riešenia neexistujú, fajčiari to vieme veľmi dobre, proste cigárko je cigárko – tá chuť, obrad zapaľovania a prvého šluku, manipulácia v ruke (i to je nonverbálna komunikácia), pocit slasti …

kto neskúsil, nepozná.
jediný dôvod, prečo prestať fajčiť je, že mi to už nechutí.
ale to vám nepovie ani žiaden pivár, vinár, čokoládožrút, …

nedajte na kydy nefajčiarov, nevedia, o čom hovoria.

keď to na vás príde, proste to cigárko zahodíte a bude.

;-Q

zzzlatokopka

Všechny přístroje, náplasti a jiné věci jsou blbost, já si koupila nějaké náplasti, pak takové tyčinky na dýchání a kouřila jsem dál:-((( Vůbec to nepomohlo!!!

Přestala jsem, až jsem se k tomu dopracovala ve své hlavě, bez všech těch předražených blbostí, prostě jsem si zakouřila poslední krabičku a další jsem si už nekoupila.

Chce to jen dobrý plán, na čas se vyhnout kuřákům a pak už to není těžké, nejhorší je asi první týden, pak už je to pohoda:-)

anonym

To nevím,ale ta závislost je strašná,taky bych chtěl radu,ale to asi musí člověk sám,jiní by z tebe pachy lákaly,ale nikdo ti nic nezaručí.
Pevná vůle a to je jedniná rada.

briketka10

ratavo

promiň, tak se na mě nezlob, ale fakt je to pro mě hodně těžký

žvýkačky a náplasti nemůžu používat
kvůli práškům co beru, jednou už jsem
se pokoušela a ty žvejky jsem žvejkala
dnes je nemůžu a navíc nesnáším sladký
a to ony jsou všechny byly to Nicorette
Spearmint dnes se už nevyrábějí škoda,
pak bez příchutě to byl hnus a s mátou
ty se tak trochu daly.
Ale moje mamka přestala kouřit, když
šla na operaci žlučníku a byla dlouho v
nemocnici přišla domů a už neměla na
cigaretu chuť předtím kouřila skoro dvě
krabky byla úplná mlha ☹

ratava

…ale já se přeci nezlobím… v těch písmenách se intonace často ztrácí… opravdu jsem nechtěla poučovat…

Ale držím palce- ať se vám to někdy povede…

briketka10

ratavo moc děkuji za účast snad někdy ano 😁

briketka10

Pumíku

vlož odpověď normálně a ne do diskuze okrádáš se o palečky 😁

briketka10

přesněě to sem si mysleláá, ták si
neděléj prču nejsem plastelína sem
jen splachovací 😁

briketka10

ta terapie prej trvá 35 minut
jakých šest tisíc myslíš 😁
navíc se rozhoduju přestat
úplně a už si nezapálit :- )))))

ratava

Nejlepší terapií na odvykání kouření je srovnat si to v hlavě. Nehledejte důvody, proč nekouřit, samotné nekouření je dostatečným důvodem a kupodivu zdarma…

Přijde-li vám těžké vzdát se cigarety ze dne na den, vzdejte se nejdříve všech „zbytečných“, přestaňte si zapalovat, když jdete od někud někam (domov-autobus, domov- obchod…), když na něco čekáte (mám 5 minut, než začne film, než se uvaří voda na kafe…). Zbyde vám najednou jen pár cigaret (3–5?) na den a ty postupně odbouráte taky…

Nepotřebujete na to žádné přístroje, jen svou vůli… a tu máte… až si den dva nezapálíte, říkejte si, že když jste to vydržela tak dlouho, proč si zapálit? Nepodaří-li se, nevadí, prostě pokračujte dál… Ta vůle se zpevní každou odřeknutou cigaretou… :o)

Není to o tom, že teď hned přestanete a zítra budete zoufalstvím po nikotinu mlátit hlavou o stůl :o) Každá cigareta, kterou si odřeknete, je vaším malým vítězstvím a když se teď rozhodnete přestat, byť postupně, můžete se za pár dní probudit jako člověk, co si nezapálí… Ale žádný přístroj, zázračná pilulka, či cokoliv jiného vám nenahradí vaši vůli chtít… A bez ní to nejde…

Neříkejte si „Chci přestat, protože…“. Nehledejte důvody, proč nekouřit. Když o ten důvod přijdete, ztratíte tím snadno i svou motivaci. A s motivací i vůli…

:o)

briketka10

ratavo

domov – obchod to v zásadě nedělám a
opačně taky ne smrděla bych v autobuse
fůůj ta vůle mi vážně moc chybí to teda
jo a moje otázka zní jinak nechci znát
nějaký poučování to mi nepomůže :(

ratava

Nechtěla jsem poučovat, jestli to tak vyznělo, tak pardon.
Chtěla jsem jen naznačit, že takovou terapii můžete podstoupit každý den, žvýkat u toho antikuřácké žvýkačky, lepit si náplasti, křížit ruce nohy podle různých šamanských teorii… ale v podstatě- dokud nebude chtít člověk sám přestat, bude si jen těmito „kouzly“ omlouvat své případné neúspěchy… Všichni tito „obchodníci“ vědí, jak je vůle v počátcích slabá a na tom všechny tyto zázraky staví. A díky tomu jsou i všechny tyto služby nereklamovatelné… Vždyť i na té stránce se píše pro jistotu o „sebekázni“…Než takovou terapii, raději si sama sobě omluvím případné selhání a v odvykání budu pokračovat dál, bez výčitek, že mě to stojí víc, jak celé kouření…

gecco

Já se koukal na ceník – http://zivotni­poradkyne.cz/ce­nik

  • Prvotní diagnostika + terapie (cca 2 až 2.5 hodiny)
  • Následná kontrolní diagnostika + terapie (cena za 1 hodinu)
  • Odvykání kouření (cca 1 hodina)
  • Hubnutí – doporučeno min. 5 sezení (cena za 1 sezení)

Ale i kdyby 35 min (x 1.200,– = 700,–)…
Pokud budu chtít přestat kouřit, prostě přestanu – ale vyhazovat ještě za tuhle ´peep´, to ne…
😉

anonym

Jestli opravdu chcete přestat s kouřením,tak mějte stále na mysli,že tabák člověk k životu nepotřebuje a,že důležité pro přežití jen voda a jídlo…týden absťák a pak svobodaod démona nikotinu,konec kupování stále se zdražujících nesmyslných drog!

gecco

Briketko – samozřejmě, že takové ´krawiny´ fungují jen jako tahák peněz z kapsy – stejně, jako to bude fungovat na hubnutí, růst svalů, růst vlasů, proti padání vlasů, na depilaci, proti vráskám…
A ve volných chvílích ti ta mašinka zreje zahrádku a skočí se džbánkem pro točený…
😉