Pavluška

Jak si můžu zkontrolovat, že mi zaměstnavatel platí zdravotní a sociální pojištění?

Nejlepší odpověď
mojitek

v pripade zdr.pojistky jednoduse : zajdete si na pobocku zdr.pojistovny,tam Vam to bezplatne sdeli

Další odpovědi
Miroslavst

Na výplatní pásce.
Pokud vám částku strhne a neodvede, je to jenom jeho problém.
V případě problému s pojišťovnou vy dokážete výpl. páskou.
Neodvedení daně a pojistného na veřejné pojištění a sociálního pojištění je trestný čin.

anonym

stačí si zajít na zdravotní pojištovnu u které jste vedena a tam vám řeknou zda platí

standa

Kontrolovat si NIC nemusíte!

Zaměstnavatel je POVINEN každého zaměstnance přihlásit na příslušné zdravotní pojišťovně a na OSSZ a poté platit pojistné.

A pokud by náhodou zaměstnavatel toto pojistné neplatil, tak to není vůbec váš problém…, vy totiž máte i v takovémto případě všechna práva pojištěnce plynoucí z příslušných zákonů.

Mrkněte jen do šuplíku a zkontrolujte zda tam stále máte svoji pracovní smlouvu…, víc řešit nemusíte 🙂