irma69

Jak si mám v nové škole najít dobré kamarády?

jdu do nové školy která je mnohem dál než předešlá, jdu tam do šesté třídy a bojím se co když tam nezepadnu. Ta škola je na praze 5 a já bydlím na praze 1 a je to navíc jazyková škola co když bude hodně moc těžká a já ji nezvládnu?

Nejlepší odpověď
chudst

Zdravicko – neboj se. Nema cenu se bat neceho, o cem netusis, jake bude. Nedelej si zbytecne starosti. Pokud jsi fajn, kolektiv te prijme. Ze zacatku neni dobre nijak extra vycnivat, snaz se proste splynout ze tridou, pochopit, jak to v ni funguje. Nikdo ti nezaruci, ze te neprijmou, ale vazne bych se toho nebal.

Co se tyce toho, ze je to jazykovka: predpokladam, ze jsi chytra a mas rada jazyky. Je to porad zakladni skola, uci se tam relativne jednoduchou formou – jedine co bude, ze se mozna budes muset holt doma treba ucit, pokud jsi to doted nedelala (mam na mysli zejmena slovicka). Ale pokud tomu venujes cas, budes za ty ctyri roky treba hodne dal, nez ostatni ze tridy, kam jsi chodila doposud.

A obecne pro budoucnost: neznameho se nema cenu predem bat. A kdyz nastanou problemy, res je – neboj se jich. Sice to v seste tride zni asi mozna trosku trefene, sama poznas, ze nic jineho ti nezbude. Ja to pochopil az na gymnaziu po devitce.

Další odpovědi
Natee

Ahoj.. Jdeš tam na 8 let? Já to budu řešit až za rok, jak půjdu na čtyřletý gympl.. Ale docela se na to těším. Na nynější základce máme ve třídě špatný kolektiv.. Nemám tam moc přátel, nanejvýš dva dobré. Na nové škole mám možnost jinak se ostatním „zaškatulkovat“. Ne tak, jak mě mají mí spolužáci od první třídy – od našich šesti let. Ale tak, jak si zařídím. Navíc, budou tam noví všichni, nebo alespoň většina. Také přijdou vyjukaní, vystresovaní. Nebudeš v tom sama.. Tímhle si v životě projde snad každý ;) To zvládneš!

Toruk

To je otázka, která lidi zaměstnává po celý život, jenom s tím rozdílem, že v dospělosti už nejde o školu, ale kolektivy pracovní, nebo třeba o nové sousedy, když se člověk přestěhuje. Každý by chtěl mít ty vztahy skvělé a hodně se toho lidé obavají, když je to před nimi.

aloevera5

Jak se říká, nestahuj kalhoty, když je brod ještě daleko.

První den nebude určitě pro tebě nejlehčí, ale časem si zvykneš a opět najdeš kamarády a určitě i zapadneš.

Nedělej si víc starostí, než musíš. A školu určitě taky zvládneš, ne? Jsi přece šikulka.

Pokud budeš věřit tomu, že si kamarády najdeš a taky zapadneš a budeš věřit, že školu zvládneš, tak se také tak stane. Buď optimista a půjde to samo :o)