verka

Jak si mám spočítat proplacení dovolené?

Kolik mám počítat procent z čistého měsíčního průměru? Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vždy za poslední tři měsíce, před měsícem kdy čerpáte dovolenou, sečíst hrubou mzdu a vydělit počtem hodin za ty tři měsíce. Dostanete náhradu mzdy za dovolenou hrubého.

ivzez

Průměr pro dovolenou se vypočte vždy na začátku kalendářního čtvrtletí
z výdělků za předcházející kalendářní čtvrtletí a platí pro celé čtvrtletí.

Průměr pro dovolenou byste měla najít ny výplatní pásce.
vynásobte počet hodin uvedeným průměrem a vyjde Vám
náhrada mzdy za dovolenou.

V hrubém. Výsledek bude nutné přičíst k hrubé mzdě, odečíst
sociální a zdravotní pojištění + daň a vyjde čistý měsíční příjem.

Čistou náhradu mzdy byste zjistila v případě,
že byste dovolenou čerpala celý měsíc.
______

Nahlásila jsem chybnou Mosojovu odpověď.