jak si mám spočítat metry čtverečný

dnes jsem stavěl z ytongu okno 70cm na 2m,65cm na 2m,95cm,2m.pot­řebuji vědět jak to spočítat ytong má pruměr 40délku a výšku 24.5cm

Nejlepší odpověď
fortin

Okno se nezdí z Ytongu, to by přes něj nesvítilo světlo.
Myslím že to bude 12Kč+17°C=100W.

Další odpovědi
LuciJe

Vaše otázka není úplně srozumitelná, respektive pro počítání plošné míry v ní je jeden rozměr navíc. U obdélníku spočítáte plošnou míru ve čtverečních metrech tak, že šířku (v metrech) vynásobíte výškou (opět v metrech).