dgfdgf

Jak si mám představit že vesmír je nekonečnej?

Doplňuji:
díky za odpovědi ale tu zakřivenost časoprostoru moc nechápu

Nejlepší odpověď
marci1

Jelikož vše, co známe na Zemi, je konečné, těžko si dovedeme představit nekonečno. Vesmír je prostor a čas bez konce. Vesmírný prostor nemůže být ukončen. Kdyby byl ohraničený, za tou hranicí by byl zase další prostor. Tak si to představuji já. 🙂

Další odpovědi
arygnoc

ťažko.
nevedia si to predstaviť ani odborníci (kozmológovia).

;ňQ

silesnet

Podle Einsteina je časoprostor ohebný. To znamená, že vesmír je s největší pravděpodobností uzavřený sám do sebe. Z toho plyne, že kdyby jsi šel dost dlouho jedním směrem, dostal by si se zpátky na tvoje startovní místo ( to by samozřejmě bylo nemožné, protože 1. Nic se )nemůže hýbat rychleji než světlo a 2. Vesmír se rozpíná )

Agneta

Musíš si představit ohebnost časoprostoru:

Když svítí přes den, k večeru Měsíc, tak přilož jedno pravítko na oba konce Měsíce(nesmí být úplněk… ale srp), a druhým pravítkem udělej kolmici k prvnímu. Ta by měla vést přímo na Slunce, neboť Slunce Měsíc osvětluje, ale nevede – vede o dost nad Sluncem. To když uvidíš a zažiješ, že těleso osvětlené (Sluncem) má stín „nepozemský“…tak zbledneš úžasem toho pozemského červa, na kterého se ptáš. Prostě ty můžeš doma nasvětlovat co chceš, ale nikdy nedosáhneš toho, že stín bude „jinak“, (že bude tam, kde by být neměl) :D

Toruk

Podobně jako bezčasovost, TEĎ. To že existuje čas je jen představa- praktická pomůcka, ale ve skutečnosti je pouze TEĎ. Pokud si představím vesmír jako prostor – ten nemůže být konečný. Pokud by byl ohraničený, tak leda v představách, za hranicemi prostoru prostor dál pokračuje, jak píše marci1.

mosoj

To je otázka pro filosofa. Kolik je tady lidí s tímto vzděláním ?

Luxx

představ si to tak, že střed vesmíru může být v kterémkoliv jeho bodě… snad ti má odpověď pomohla… :)

dnb

Podle mého názoru není nekonečný, jen neustále se opakující v jiných paralelních realitách.

Kelt

Einstein řekl. Lidská blbost a vesmír jsou nekonečné. U toho druhého vážně pochyboval, že je to pravda.