vivatisCZ

Jak si mám nainstalovat Windows 8.1?

Zdravím, mám notebook, když jsem si ho kupoval, byl na něm Win8, později vyšel Win8.1 tak jsem si ho stáhl, jenže ted jsem musel dát tovární nastavení a mám opět Win8 a chci zase Win8.1. Když jdu do obchodu Store a kliknu na Win8.1 tak to napíše, že musim ve WIndows Update nainstalovat všechny důlěžité aktualizace. Jenže jich je tam přes 200. Jednou jsem je instaloval a nakonec po 10 hodinách mi to napsalo, Chyba, vrácení změn. Zkoušel jsme to asi třikrát. Když si koupím Win8.1 třeba v alze na CDéčku, pujde mi to pak nainstalovat?

  • A co když Windows 10 bude chtít také nainstalovat ty důležité aktualizace ve Windows update?

Nejlepší odpověď
led

Ak vám môžem poradiť, počkajte si do leta. Začiatkom leta by mal byť oficiálne zahájený predaj Windows 10. U legálnych win7–8.1 bude prechod na win10 bezplatný v rámci aktualizácií. U pirátskych kópií win7–8.1 bude miesto loga svietiť pirátsky znak a určité funkcie budú obmedzené.
Windows10 podľa doterajších skúseností bude zaberať menej miesta na disku a bude mať rýchlejší štart, súčasne sú v ňom ošetrené aj väčšina chýb win8–8.1.
Doplňuji:
súhrb informácií na http://www.zi­ve.sk/windows-10 (v slovenčine), niečo podobné nájdete aj v českej mutácii Živě.cz, http://www.zi­ve.cz/windows/sc-115/default.as­px?tags=1
videorozhovor k téme http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/sledujte-tyden-zive-zive-dnes-od-1700-o-windows-10-v-praxi-a-hololens/sc-4-a-178173/default.aspx

led

Pri skúšaní uvolnenej testovacej verzie Win10 všetky potrebné aktualizácie boli v balíku. Dôležitá je registrácia Windowsu.

kablik

byl jsem v podobné situaci,měl jsem W8 , je to asi půl roku W mi deně nabízel aktualizaci na W8.1,delší dobu jsem odolával až mne to jednou naštvalo tak jsem na to kliknul a za dvě minuty už jsem měl W8.1, ale mohu tě uklidnit, nic moc jsem asi nezískal, na pohled je to úplně stejný jako W8, až nato že se trochu změnily po startu dlaždice který stejně nepoužívám, pokud můzu radit žádnou aplikaci z nich neinstaluj ušetříš si další potíže, protože vše funguje i bez nich, mnoho zdaru…ledka má pravdu…