smoulinkaq

Jak si koupim družstevni byt? Jakdlouho trvá zapojeni elektřiny a vody?

Odpovědi
anonym

Vše záleží na družstvu. To je uzavřená skupina s vlastními pravidly atp. Obvykle bývá dost těžké se do družstva dostat – většinou se předávají družstevní byty z generace na generaci, jelikož děti nájemníků ostatní znají. Domluvit se musíš s předsedou – správcem celého objektu. Logicky se dá uvažovat jedině o lokálním zapojení – to se dá provést ihned. Celý dům platí předseda (i všechny náklady) – předseda sám si určuje kolik a jak se bude platit…

zzzzz

Družstevní byt koupíš buď přes realitku, to nedoporučuji. Nebo přes inzerát, nebo přímo od družstva, toto je nejlepší možnost.
Voda se většinou neodpojuje, pokud ano, tak jen na ventilu, ten jde zapnout hned, elektřina pokud není odpojená, tak, že tam nejsou hodiny, tak bude fungovat, je jen potřeba ji na sebe přepsat, tak, že ji původní člověk odhlásí, nebo ti dá plnou moc k odhlášení a ty zajdeš na Čez a přihlásíš si ji na sebe.
Pokud tam nejsou hodiny, zajdi na čez, pokud to není někde daleko od civilizace, tak je do tří dnů určitě dají.

ivzez

Družstevní byt si nekoupíte, ledaže by byt prodávalo přímo BD. Majitelem družstevního bytu je bytové družstvo, člen bytového je majitelem družstevního podílu a má právo na uzavření nájemní smlouvy ke konrétnímu bytu.

Tzn., že koupit můžete družstevní podíl, ale majitelem bytu nadále zůstane BD.
Po koupi družstevního podílu budete muset podat přihlášku do družstva,
zaplatit členský příspěvek a uzavřít nájemní smlouvu.

Voda se pravděpodobně převádět nebude, zálohy se většinou platí družstvu,
které Vám je jednou ročně vyúčtuje.

Převod elektřiny je rychlý. Po uzavření nájemní smlouvy zajdete
se smlouvou k dodavateli elektřiny a uzavřete s ním smlouvu
o odběru elektřiny.

Doporučuji odsouhlasit si s předchozím nájemníkem
stav elektroměru a ten předat dodavateli elektřiny.

Součástí nájmu v družstevních bytech bývá i platba
za odvoz odpadu – za odpady byste neměla platit zvlášť.

Přesné informace k družstevnímu podílu, k nájmu bytu, k zálohám na vodné a stočné + platbách za odpady získáte od bytového družstva (rozhodně nespoléhejte na informace RK nebo „prodávajícího“).

Informace k elektřině získáte u dodavatele elektřiny.