Questman

Jak si doma vyrobit pufovanou rýži?

Doplňuji:
Nykki
Hmmmmm, tak ti nevím..... že by k jídlu??

Odpovědi
arygnoc

Pufovanie prebieha v expanznej forme za vysokého tlaku a teploty od 150 ° C a viac. Dochádza tak k vyparovaniu tekutín z pufovanej suroviny.

takže si zožeň vysokotlakú mikrovlnku a môžeš si to urobiť i doma.

Nykki

K čemu ji chceš použít?
Doplňuji:
Tak když ji chceš použít např. k výrobě chlebíčků, tak na internetu je spousta návodů… chápeš ?

Questman

arygnoc je to jenom nápad ale šlo by to třeba v papiňáku?

arygnoc

treba vyskúšať.
ale keď to tam budeš robiť nasucho, tak napred kúp druhý papiňák, aby si si to doma nezlízol.

priemyselne sa to robí mikrovlnami, preto som ti doporučoval mikrovlnku.