VLV

Jak si doinstalovat šifrovaní wifi wpa 2?

Doplňuji:
Co je sp3?.........­.............­.............­.....

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud máte Windows XP a nainstalovaný Service Pack 3, tak můžete se připojit k sítí, které jsou zabezpečeny šifrováním WPA2.
Pokud máte Windows Vista, tam je dobré mít nainstalovaný Service Pack 2 a u Windows 7 Service Pack 1.

Serivice Pack je takový balík aktualizací a různých nových funkcí pro WIndows.
Jak zjistíte, jaký Service pakc máte nainstalovaný? Stačí stiksnout současně klávesu s logem Windows (mezi Ctrl a Alt) a Pause|Break (je v pravém horním rohu klávesnice u Scroll Locku).

Poslední service pack si můžete stáhnout zde: http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/service-packs-download/

A pokud chcete vaší wifi síť zabezpečit šifrováním WPA2, tak se přihlašte do nastavení wifi routeru či wifimodemu a někde ve „wireless setings“ (nastavení bezdrátové sítě) najdete položky jako WEP, WPA-PSK a WPA2-PSK.
Pokud tam WPA2-PSK (nebpo jen WPA2) nemáte, tak se podívejte na oficiální stránky výrobce, jeslti nevyšla aktualiazce firmwaru pro Vaše zařízení a když ne, tka buď nastavte WPA-PSK (nebo jen WPA) nebo si kupte nové zařízení, které WPA2 umí.
Obvykle WPA2 umí zařízení vyrobená od roku 2006 a novější.

Další odpovědi
brillant

SP3 – Service Pack 3

anonym

Nemáš na mysli aby ses připojil k routru pod wpa2? Jestli ano tak to stačí v routru zaškrtnout a nastavit heslo to je vše.

anonym

Pokud máte na WinXP SP3 nemusíš nic instalovat. V opačném případě nainstalujte SP3.

Lawwi

Tvoje wi-fina to v 1 řadě musí podporovat to wpa2 jinase to dělá přes webové rozhraní doporučuju pročíst návod a SP3-je service pack,opraný balíček pro windows .-)