leporela22

Jak si dodělat maturitu, když jsem už ukončil studium?

Dobrý den v červnu 2014 jsem ukončil školu s výučním listem. Je nějaká možnost studovat ještě na denní, ale jelikož už nejsem student, tak bych musel platit nějaké školné? Je možné studovat dálkově, jenže na 3 roky, to asi ne. Pokud někdo s tímhle máte zkušenosti, tak budu rád, když mi poradí nebo přidá nějaký odkaz. Nic moc užitečného jsem nenašel.

Uvažuji o denním studiu, ale asi je to spíš informační, protože bych to finančně nezvládl. A je mi 20, takže do 26 jsem.

Nejlepší odpověď
Drap

no ta možnost je na každé škole, která tuto možnost umožní. Studentem se opět staneš, pokud nastoupíš na denní studium a nepřekročil jsi věk 26 let. Na státních školách se školné neplatí. Jsou i další možnosti, večerní a dálkové studium. Nejlepší informace získáš na konkretní škole.

Další odpovědi
Nuk nuk

Pokud Vám ještě nebylo 26 let, můžete nastoupit i na denní studium a budete dále mít status studenta, aniž byste musel platit školné (do 26 let).
Zvolíte-li dálkovou formu studia, studentem už nebudete, ale budete mít více času na nějaké zaměstnání.

annas

Podívejte se do odkazu
Najdete obory, které se týkají nástavbového studia.
http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/4

Jsou zde rozsáhlé informace, pročtěte si všechno. Pokud se rozhodnete pro nějakou formu, – denní, dálkové aj. – vyberte si školu, na níž chcete získat maturitu a od ní získáte další informace.

Záleží na tom, zda chcete po pauze pokračovat na denní formě studia či jinak.