Avatar uživatele
leporela22

Jak si dodělat maturitu, když jsem už ukončil studium?

Dobrý den v červnu 2014 jsem ukončil školu s výučním listem. Je nějaká možnost studovat ještě na denní, ale jelikož už nejsem student, tak bych musel platit nějaké školné? Je možné studovat dálkově, jenže na 3 roky, to asi ne. Pokud někdo s tímhle máte zkušenosti, tak budu rád, když mi poradí nebo přidá nějaký odkaz. Nic moc užitečného jsem nenašel.

Uvažuji o denním studiu, ale asi je to spíš informační, protože bych to finančně nezvládl. A je mi 20, takže do 26 jsem.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2783 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

no ta možnost je na každé škole, která tuto možnost umožní. Studentem se opět staneš, pokud nastoupíš na denní studium a nepřekročil jsi věk 26 let. Na státních školách se školné neplatí. Jsou i další možnosti, večerní a dálkové studium. Nejlepší informace získáš na konkretní škole.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Pokud Vám ještě nebylo 26 let, můžete nastoupit i na denní studium a budete dále mít status studenta, aniž byste musel platit školné (do 26 let).
Zvolíte-li dálkovou formu studia, studentem už nebudete, ale budete mít více času na nějaké zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Podívejte se do odkazu
Najdete obory, které se týkají nástavbového studia.
http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/4

Jsou zde rozsáhlé informace, pročtěte si všechno. Pokud se rozhodnete pro nějakou formu, – denní, dálkové aj. – vyberte si školu, na níž chcete získat maturitu a od ní získáte další informace.

Záleží na tom, zda chcete po pauze pokračovat na denní formě studia či jinak.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce