Blbounek

Jak sestrojit trojúhelník: vc, tc a úhel gama?

Prosím o postup. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Stejná konstrukce je v odkazu – úkol č. 10.

Víte, že výška je kolmá na protější stranu, těžnice půlí úhel a protější stranu.

http://www.kar­lin.mff.cuni.cz/ka­tedry/kdm/diplom­ky/stepan_kur­ka_dp/priklady-trojuh.php

Další odpovědi
Richie

Když přesně napíšeš co je vc a tc, tak ti možná poradím. Vc předpokládám, že je výška od strany c ale tc?
Doplňuji:
No doufám, že sem to na konec pochopil dobře. Napřed si zkonstruuj úhel gama. Pak težnice ti půlí úhel, tak si narýsuj težnici. Pak mě nenapadlo nic jinýho, možná je to blbě, než že si pomocí funkce sinus vypočteš úhel na konci těžnice. Ten pak zkonstruuješ a máš celý trojúhelník.

kamila44444

Tím tc, vc myslíš těžnice C a výška C ? Jinak nevím. A ještě abych sestrojila trojůhelník správně, potřebuji znát strany a ůhel…