Blbounek

Jak sestrojit trojúhelník dvě výšky a strana?

Dobrý den. V matematice jsme dostali příklady na procvičení konstrukcí a mě zarazilo, jak sestrojit trojúhelník když známe dvě výšky a stranu.. třeba např. Sestroj Δ ABC: a = 5cm; vb = 4cm; vc = 4,2cm. děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

To si pamatuji ještě ze školy – pomocí Thaletovy kružnice.
Odkaz – stejné příklady a vysvětlení postupu

https://www.go­ogle.cz/search?q=jak+ses­trojit+troj%C3%­BAheln%C3%ADk+kdy%C5%BE+­zn%C3%A1me+dv%C4%9B+v%C3­%BD%C5%A1ky+a+stra­nu.&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a#hl=cs&gs_rn­=7&gs_ri=psy-ab&tok=aMRsUEp­BaGsdEqTmavcL4g&pq=u%C5­%BEit%C3%AD%20t­haletovy%20kru%C5%­BEnice&cp=39&gs_­id=6a4&xhr=t&q=Tha­letova%20kru%C5%­BEnice%20a%20dv%­C4%9B%20v%C3%BD%C5%A1ky%­20a%20strana&es_nrs=tr­ue&pf=p&clien­t=firefox-a&hs=ZSM&rls=­org.mozilla:cs%3A­official&scli­ent=psy-ab&oq=Thaleto­va+kru%C5%BEni­ce+a+dv%C4%9B+v%C3%BD%C5­%A1ky+a+strana&gs_l=&pbx­=1&bav=on.2,or­.r_qf.&bvm=bv­.44442042,d.ZGU&fp=b17c­0002bc33ad24&biw=992&bih­=682