faustka

jak sestra daruje pozemek bratrovi a jeho manželce

sestra mého muže ( jsme manželé 25 let) nám chce darovat pozemek, jehož vlatníky je ona a její manžel, jak postupovat a platí se v tomto případě nějaká darovací daň? Vlatníky musíme být oba vzhledem k žádosti o hypotéku. Děkuji moc za odpověď

nemusí být tedy 2 darovací smluvy, jedna sestra bratrovi a druhá manžel mě? stačí tedy 1 smluva ? Díky moc

Odpovědi
anonym

  1. příště nezakládej další otázku, ale s upřesněními pokračuj v Diskusi k té původní
  2. ano, manželé vždy vystupují jako jedna strana smlouvy – jedni manželé (spoluvlastníci dané věci) darují a druzí jsou obdarováni (věc se stává jejich spoluvlastnictvím)

😉

brillant

Opakovaná vaše otázka. Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.