čup

Jak seřídit termostatickou baterii?

teče málo teplá voda

Nejlepší odpověď
mosoj

Za předpokladu že máš dostatečně teplou vodu, a baterie je bez závad, máš v baterii tzv. tlakový můstek. To znamená že studená voda má větší tlak než teplá.

Další odpovědi
Dochy

K odpovědím kolegů mně ještě napadlo: Před termostatickou baterií by mělo být sítko. Pokud je zasrané usazeninama, voda moc nepoteče. (já mám sítko vlastně ve šroubení pro přišroubování baterie na trubky. Předpokládám, že to tak bude u naprosté většiny baterií.
Pokud by problémem byl jen malý tlak, můžeš provést test (radši jende než na termostaticé baterii):

  1. Jiný kohoutek na stejném rozvodu dá také málo teplé vody.
  2. Pokud na jednom kohoutku pustíš teplou naplno a jinde ale na stejném rozvodu otevřeš směšovací baterii naplno a na chvilku ucpeš ramínko, bude Ti studená voda protékat do „teplých“ trubek. Což poznáš i podle změny teploty na baterii.

dudu

Měl jsem obrácený problém. Baterii jsem vyladil cestou „pokus a omyl“ postupným přiškrcováním ventilu teplé vody ve stoupačce.