synapse

Jak sepsat skončení pracovního poměru uplynutím sjednané doby?

Mám smlouvu na dobu určitou (28.2.), k tomuto datu chci v práci také skončit (tedy nepodepisovat další smlouvu na dobu určitou, jak je v naší práci běžnou praxí), zaměstnavateli jsem to oznámila. Nicméně i když je to smlouva na dobu určitou, která zaniká datem uvedeným ve smlouvě, chce po mně šéf, abych sepsala žádost o skončení pracovního poměru uplynutím sjednané doby.
Jak to má vypadat? A není to náhodou jen (další) bezdůvodná buzerace? V zákoníku práce jsem nic o povinnosti sepsat žádost o ukončení PP uplynutím sjednané doby nenašla.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jak říkáte, pr. poměr končí uplynutím. Nic sepisovat, říkat nemusíte. Při nabídce podpisu další smlouvy prostě tuto nabídku odmítnete.
Mimochodem, doba určitá může být prodloužena max. 2×.

Další odpovědi
Drap

Ukončuji pracovní poměr k 28,2 jak bylo dohodnuto v mé pracovní smlouvě.