noen

Jak sepsat odvolání na zamítnuté přídavky?

Dobrý den,
zajímá mě, jak sepsat odvolání na zamítnuté dět.přídavky. Žádala jsem za loňský rok. ČSSZ zpočítala, že jsme měli příjem cca 22700/m. a živ.minimum na 20800/m. na celou rodinu, 2 děti a přítel na minimálce. Jak přišli na příjem v takové výši, když jsem pobírala mateřskou cca 15000,– po dobu 6m a pak rodičák 7600,–? Při posuzování dět.přídavků se nepočítá, jaké máme náklady na bydlení, služby apod? Má vůbec cenu se odvolávat?

Nejlepší odpověď
anonym

Psát odvolání má smysl jen v případě, že jste ČSSZ nepředložila doklad, který by prokázal, že máte vyšší státem uznávané životní náklady na rodinu, nebo naopak nižší příjmy. Pokud žádný takový doklad neexistuje, můžete si zkusit zažádat o tzv. pomoc v nouzi. Ale i zde je poskytnutí jednorázového příspěvku vázáno na řadu podmínek. Je dost málo pravděpodobné, že byste je splňovala.

Další odpovědi
jmhad

Vy asi chcete formu:Ale ono je těžké psát nějaký vzor,když člověk nevidí původní žádost a rozhodnutí úředníka.Přesto určitý návod, který si upravte nebo se ozvěte na můj mail.

ČSSZ …tam a tam

Věc:Odvolání proti zamítnuti přídavků na děti ,Vaše č.j.

Dobrý den
dne xyz jsem žádala o poskytnutí přídavků mé děti – jména- .Tuto žádost jste mi zamítli Vaší dopisem ze dne… č.j. se stručným zdůvodněním,ze kterého mi není jasné,jaké podklady byly brány k takovému výpočtu,který k Vašemu rozhodnutí vedl. Protože jsem přesvědčena,že nárok na přídavky mám,žádám Vás o přezkoumání Vašeho rozhodnutí a rozklad výpočtu,který vedl k jeho vydání.

Děkuji
V Dolní Horní dne .....2012
jméno a plná adresa
podpis