Avatar uživatele
noen

Jak sepsat odvolání na zamítnuté přídavky?

Dobrý den,
zajímá mě, jak sepsat odvolání na zamítnuté dět.přídavky. Žádala jsem za loňský rok. ČSSZ zpočítala, že jsme měli příjem cca 22700/m. a živ.minimum na 20800/m. na celou rodinu, 2 děti a přítel na minimálce. Jak přišli na příjem v takové výši, když jsem pobírala mateřskou cca 15000,– po dobu 6m a pak rodičák 7600,–? Při posuzování dět.přídavků se nepočítá, jaké máme náklady na bydlení, služby apod? Má vůbec cenu se odvolávat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Psát odvolání má smysl jen v případě, že jste ČSSZ nepředložila doklad, který by prokázal, že máte vyšší státem uznávané životní náklady na rodinu, nebo naopak nižší příjmy. Pokud žádný takový doklad neexistuje, můžete si zkusit zažádat o tzv. pomoc v nouzi. Ale i zde je poskytnutí jednorázového příspěvku vázáno na řadu podmínek. Je dost málo pravděpodobné, že byste je splňovala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Vy asi chcete formu:Ale ono je těžké psát nějaký vzor,když člověk nevidí původní žádost a rozhodnutí úředníka.Přesto určitý návod, který si upravte nebo se ozvěte na můj mail.

ČSSZ …tam a tam

Věc:Odvolání proti zamítnuti přídavků na děti ,Vaše č.j.

Dobrý den
dne xyz jsem žádala o poskytnutí přídavků mé děti – jména- .Tuto žádost jste mi zamítli Vaší dopisem ze dne… č.j. se stručným zdůvodněním,ze kterého mi není jasné,jaké podklady byly brány k takovému výpočtu,který k Vašemu rozhodnutí vedl. Protože jsem přesvědčena,že nárok na přídavky mám,žádám Vás o přezkoumání Vašeho rozhodnutí a rozklad výpočtu,který vedl k jeho vydání.

Děkuji
V Dolní Horní dne .....2012
jméno a plná adresa
podpis

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek