Jana V.M.

Jak sepsat dohodu o pronájmu zahrady??

Děkuji moc všem co poradí.. J.V.M.

Odpovědi
Drap

Iniciály obou stran, včetně adres, občanských průkazů atd. Sepsat co se přesně pronajímá, za jakou cenu, na jak dlouho a jak je možné či nemožní pronájem ukončit. Sepsat kde a podpisy obou stran.

brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/?clien­t=opera#q=pron%C3­%A1jem+zahrady+smlou­va

Hans51

Pozor, je rozdíl mezi nájmem a pachtem. Ač se může zdát stupidním, v případě pachtu má pachtýř právo brát z věci plody – např. trhat jablka ze stromů, sklízet seno apod., což by mu v případě nájmu nepříslušelo (mohl by věc jen a pouze užívat, nikoliv požívat).

Každopádně u právních jednání se nehledí na jejich název, ale na obsah, čili je celkem jedno, jak smlouvu nazvete, hlavně abyste si ujednali to, co opravdu chcete. Nezapomeňte na obligatorně písemnou formu.