Jak sehnat dřevo na topení?

Šetříme každou korunu, vytápíme veliký obývák krbovkami a nechce se nám dřevo kupovat, alespoň ne přehnaně draho. M8me vlastní motorovou pilu, ale u nás široko daleko už není možnost samotěžby. Poradí mi někdo, jak za co nejmíň peněz sehnat jakékoli dřevo? Bydlím na Teplicku.Doplň.otázka: Jsou nějaké vyjímky, kdy můžu pokácet třwba náletovou dřevinu kdekoli, bez postihu? Někdo mi kdysi říkal, že pokud to bude do určité šíře kmenu, nepotřebuju povolení k těžbě. Děkuji
Doplňuji:
nejde mi o inzerci, ale o radu, jestli někdo neví, jak se legálně dostat ke dřevu a neplatit přitom tísíc korun za sypaný metr polen. Zda se třeba nedají nějak jinak sehnat kmeny, nebo jak získat povolení ke sběru

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kontaktoval bych svůj obecní úřad a tázal se, nemají-li pro tento účel "něco k dispozici". Případně také majitele vhodných okolních soukromých pozemků.
Cosi bližšího:
http://www.zbynekmlcoch.cz/…

Další odpovědi:

Pokročilý

Kácení je povolené pouze v období vegetačního klidu,jen pokud je to nezbytně nutné nebo zdraví ohrožující je povoleno kácení i mimo tento termín.Každá dřevina roste na něčím pozemku i když se jedná o náletou-tudíž povolení je třeba aspoň od majitele pozemku.

Bronzový

Bohuzel bez penez to asi nepujde, byla by to kradez, nebot kazdeho dreva (stromu) je nekdo majitel. To povoleni k tezbe se vaze k tomu, ze jste zaroven tech stromu, neboli pozemku majitel. Ani majitel lesa si nemuze tezit drevo jak se mu libi. Proto se ve zpravach obcas objevuji informace, ze nejaky pachatel narizl stromy do pulky a ty pak majitel musel chudak porazit.
Ale asi byslo se s majitelem ci lesnikem domluvit a nejaky napadeny strom si za levnejsi peniz porazit.

Zlatý

Dobrý den.Toto opravdu není inzertní portál,a otázky tohoto typu,by se zde neměli objevit.

Zlatý

Mám za domem zahrádku, a byl bych docela rád, kdyby mi čas od času někdo ořezal haluze a hlavně si to dřevo odnesl pryč. Takže i to je možnost.

tom004: v otázce ani odpovědích tady nevidím nikde žádnou inzerci

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.