Kulpix

Jak sedmiletému zvídavému klukovi vysvětlit, jak zkapalnět kyslík?

Nedávno se mě bratranec zeptal a já jen koukal s otevřenou pusou a nevěděl co říct. Jak to jednoduše vysvětlit, aby to pochopil?

EDIT: Mosoj- já to chápu, jenže ja pokud něco vysvětluju tak používam moc odborných slov, na které by se hned ptal. …

Co mu mám říci??

Nejlepší odpověď
Dochy

Zkapalněním vzduchu a dále destilací… Našel jsem slušnej popis, když věnuješ nějakou dobu na pochopení, mohl bys to dát 😉

http://ucitel­chemie.upol.cz/ma­terialy/vkpch/vy­roba_kysliku_a_du­siku_text_pro_u­citele.pdf

A těch pár termínů holt budeš muset vysvětlit taky.

Další odpovědi
mosoj

Pokud to sám nevíš, tak nevysvětlíš.

JájsemRaibek

Pokud to víš, tak to zkus vysvětlit i mě, zvídavýmu …cetiletému klukovi :D

Mravenec

Vždy se říká že skutečný odborník dokáže věci vysvětlit i po lopatě. :D

luckykubrt

Nejspíše ochlazením, ne ? Myslím, že na něco podobného jsem se ptal v otázce jak se plní plynové lahve (to jsem nevěděl, že se plní v kapalném stavu).