petrelektr

jak se změní zápis v matriční knize ,jestli je dítě adoptováno? zůstane rodné číslo stejné?

kdo a podle čeho určuje čísla za lomítkem v rodném čísle,dá se nějak zjistit toto číslo za lomítkem,když známjméno, datum narození a místo???díky petr

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano matematicky se číslo za lomítkem dá zjistit.
Víš datum narození, tudíž znáš část rodného čísla. Znáš místo narození, tudíž se dá zjistit první číslice čísla za lomítkem.
Součet všech dvojčísel rodného čísla vydělený číslicí 11 musí vyjít beze zbytku.
Narozen 15.01.1990 v místě Svitavy: 900115/3×xx

90+01+15+3×+x­x/11=celé číslo.

Odpověď na otázku ohledně adopce a rodného čísla se domnívám, že není nutné číslo měnit.

Další odpovědi
promon

Z praxe – naší dceři RČ po adopci měnili, protože bio otec byl značně problematický. Prý kvůli zvýšení anonymity.

Pepa25

Odpovídám k RČ: Ne RČ si nelze snadno vypočítat, dají je pouze zjistit možné kombinace s odkazem na modulo 11, ale zda má konkrétní osoba konkrétní RČ ne! Těch kombinací je řada, stejně jako lidé narozených stejný den v okruhu příslušné matriky.