SanJay .

jak se zlepšit ve tvoření anglických vět ? ( s překladem nemám problém, ale když dojde na tvorbu věty, nastane problém)

Nejlepší odpověď
Nevíteto?

Koukej na filmy, seriály v aj (čti v aj), odposloucháš si to. 🙂

Další odpovědi
Quimby

Důležité je mít dobré základy gramatiky o které se můžeš pak opřít. Musíš mít jistotu když mluvíš. Pak už je to jen o slovní zásobě a prostě citu pro jazyk.
Zkus překládat z češtiny do angličtiny nebo si třeba začni psát deník.

quentos

K již napsanému lze již dodat jediné – mnemotechnickou zkratku SVOMPT, která vlastně popisuje pořadí větných členů v anglické větě (subject-verb-object-mood-place-time, tedy podmět-sloveso-předmět-přísl. určení způsobu-přísl. určení místa-přísl. ureční času). V případě existenční vazby („někde něco je“ nebo „něco existuje“, tedy věty začínající there is/there are) se there is/there are vlastně jen „předsune“ před tneto vzorec.

pusinka50

Najdi si na netu weby s angličtinou on-line zdarma a zkoušej testy. Třeba tady na linku, když si zadáš v testu úroveň pokročilejšího „elementary“, můžeš zkoušet různé testy i ve větách.

http://www.hel­pforenglish.cz/tes­ty

Výhoda je, že ti to po vyhodnocení testu opraví a vysvětlí chyby a odkáže ti odkaz, kde se dozvíš, jak a proč se věta správně píše. Vše zdarma.:-)

Lucie23

Koukani na serialy a filmy v aj je asi nejlepsi… Muzes si zkusit dopisovat z lidmi s anglicky mluvicich zemi stranek je na to hodne. Taky muzes zkusit landigo procvicuje slovno zasobu ale i tvoreni vet.