mosoj

Jak se zjistí jestli bankomat kartu sežral nebo ne ?

Když třeba po 5 min. zjistím že kartu nemám a nejsem si jist jestli jsem ji odebral.
Doplňuji:
Tak ono je to v životě složitější.
Jenom doplním.
Protože jsem dnes asi hodinu po vybrání hotovosti v bankomatu ČSOB zjistil že kartu jaksi v dokladovce nemám a jaksi jsem si nemohl vybavit jestli jsem kartu odebíral nebo ne ( zajímavé, že odběr peněz jsem si vybavil) tak jsem jaksi usoudil,že jsem ji zřejmě neodebral. A teď babo raď . V ten okamžik jsem byl na druhé straně města než bankomat, žádné číslo do banky samozřejmě zaznamenané nemám.
Naštěstí v podstatě nedaleko byla hlavní pobočka Plzeňské ČSOB, tak jsem se do ní vydal. Jenom upozorňuji, že pin na kartě napsaný nemám a při každém výběru mně okamžitě chodí SMS o vybírání z účtu. Žádné SMS nechodily, takže se žádné rozrušení nekonalo. Nicméně pomyšlení na nějaké tahanice s vydáním nové karty mně také nenadchlo.
A teď to hlavní.
V bance nikam nechtěli volat ale dali mně telefonní číslo kam mám zavolat . O zablokování karty si totiž musí žádat majitel sám.
Po zavolání a sdělení co se mně přihodilo jsem operátorce sdělil čas mého výběru 13.51( věděl jsem z došlé SMS) a umístění bankomatu. Operátorka to někam naťukala a okamžitě mně sdělila že bankomat žádnou kartu ve svých útrobách nemá a že mně byla karta ve 13.51 vrácena.
Domluvili jsme se, že kartu ještě blokovat nebude,abych se jaksi mohl ještě pořádně prohlédnout. Sedl jsem si do auta a všechny doklady a karty jsem z dokladovky vyndal. A bylo to . Kartu jsem nahmatal za rozpáranou podšívkou kožené dokladovky. Prostě nebyla vidět a díky dalším dokladům nešla ani nahmatat. Pracovnici banky jsem zatelefonoval že již kartu blokovat nebudu a poděkoval jsem.

Při té příležitosti jsem se dozvěděl že bankomaty ČSOB čekají 30 sec a pokud ji v tomto časovém úseku nikdo neodebere kartu sežerou.
Takže samozřejmě sebrat se dá, ale jenom v tomto krátkém časovém úseku.
Nicméně na vydání nové karty bych čekal 10 dní, takže by mně čekaly výběry v hotovosti na přepážce.

Myslím že to je poučný případ pro všechny neznalé.

Nejlepší odpověď
briketka10

je několik způsobů, jak se to dá zjistit :
http://finance­.idnes.cz/vyn­dat-kartu-z-bankomatu-musite-v-par-sekundach-jinak-se-s-ni-rozlucte-1eq-/bank.aspx?c=A100518­_134956_bank_bab
Doplňuji:
tak vše nakonec dobře dopadlo :)

Další odpovědi
zjentek

hned v ten moment? Nijak ..je třeba se uvolnit a nedělat pro kus plastu žádná zbytečná dramata :o

Seznam.cz

Zadával jsem před 2ma lety na bankromatu platbu. Jejich počítač !!XP!! restartoval ve chvíli, kdy jsem stisknul OK, když jsem potvrdil platbu. Hleděl jsem na uvítací obrazovku systému windowsd xp. Takže mě nevyjela stvrzenka a teď co jako. Vzalo si to ty prachy nebo ne. Telefonát do ČS, mám si prý za chvíli zkusit zkontrolovat zůstatek na účtu.

Nejhorší co člověka tlačí u bankomatu, je čas – hned, rychle, za mnou někdo stojí. Špatný přístup do kapsy, špatná peněženka, babka vedle. Člověk jako kdyby v té chvíli ztratil sám sebe a byl pouhým robotem vykonávající práci počítače, na povel zaplatit.

Lamalam

Po pěti minutách máš už asi smůlu, pro jistotu bych rychle běžela k tomu bankomatu, ale určitě už trčet ven nebude. No a pak rychle do banky, tam byto měli obratem zjistit.

zzzzz

Musí přijet technik a kouknout do něj. Pokud si na ní neměl nalepený Pin, tak nestresuj. Ráno jdi do banky.
Doplňuji:
Ještě že to dobře dopadlo. .-)))

jáára

karta se vyndává jako první, pak dostaneš peníze

chvd

Zkontroloval bych, jestli se bankomat potutelně nesměje. Pokud ano, je jasný, že kartu sežral.

anonym

U bankomatu „nezjistí“…
Zjistíš to na pobočce banky, která ti vede účet – po nějaké době (opět nelze definovat – podle toho, kde je bankomat umístěn a jak často dotován – týž den, za týden…).

arygnoc

nemusíte nič zisťovať.

ak vám bankomat vydal hotovosť, vydal vám i kartu.
napred vydáva kartu, potom hotovosť.

poučenie:
treba sa naučiť používať bankomaty, ktoré pípajú, kým je v termináli hotovosť alebo karta.

samozrejme, ak je taký bankomat dostupný.

mosoj

No já to nepopírám. Jenomže ji za chvilku spolkne nazpátek ať vylezlo první co chtělo.
Problém spočíval v tom že jsem kartu neměl a potřeboval jsem s tím něco dělat.

arygnoc

nj, to máte z toho kamarátstva s tým nemcom, čo vám schováva veci.

(Alzheimerova choroba [ http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Al­zheimerova%20cho­roba ] )

;)

Seznam.cz

Kdo si má pamatovat který bankromat pípá nebo ne? Nebo jestli dá první peníze nebo kartu? Čekám co to dá a pak uvidím.