zjentek

Jak se zevně pozná vnitřní krása?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zevně snad jen podle klidného, vyrovnaného výrazu ve tváři, stálého nepatrného úsměvu a moudrého hlasového projevu. Ale to rozhodující se pozná jen podle jeho činů.

Další odpovědi
marci1

Třeba vidíš vrásčitou stařenku a řekneš si, že je krásná. Proč? Má přece vrásky, je celá seschlá a ohnutá věkem. Možná ta krása, kterou vnímáš, je to, že je to moudrá, laskavá nebo láskyplná a milá bytost, která miluje lidi, přírodu, zvířata, pohodu, krásu. Prostě ta vnitřní krása z ní sálá, a když ji vidíš nebo s ní mluvíš, tak ti připadá, že je tak krásně na světě. Taková byla moje babička. 🙂

Jan Kunčar

Ne ten milý, kdo krásný, ale ten krásný, kdo milý.

dubraro

Podle činů poznáte je.

led

Vnitřní krása se nepozná,
vnitřní krása se cítí srdcem
Můžeš být zevnějškem jak Quasimodo,
když tvé srdce láskou zní, dobro činí,
nik nevidí tvůj hrb a zohyzděnou tvář,
jenom krásu Člověka.

hapiky

Zevnějšek v zrcadle vidíš, vnitřní hodnotu či krásu zrcadlo neukáže. Romatici pátrají po vnitřní kráse, ale vnitřní krása se o zevnějšek asi moc nezajímá.

Danina65

Hodně řeknou oči.

Cenobita

Zeptal bych se: „jak se navenek pozná vnitřní krása“ a odpověděl bych:

  1. vzhledem to nebude
  2. je potřeba poznání člověka a k tomu je nutné poznat jak se chová v jakých situacích, jestli je dobrý nebo nedobrý, pracovitý nebo nepracovitý a soubor těchto informací vytváří tu vnitřní krásu
  3. takového člověka je také možné otestovat, ideálně když neví jestli je testován a sledovat jeho reakce, myslím že toto praktikují ženy na mužích permanentně

Vzhled nenapovídá o vnitřní kráse většinou nic, ale jsou typy lidí, u kterých je vzhled obrazem duše.

yuko

No Marci, hezky jste to napsala.

marci1

Díky, babička mi moc chybí. 🙂

Psychotic

Jojo, jak vystřižené z nějakého magazínu pro náctileté holky 🙂

Kepler

Asi to neznáš. Já jsem měl taky takovou babičku.

Psychotic

Pořád mám babičku. A je skvělá. Ale přiznám se, že krásná mi nikdy nepřipadala… Ani žádná stařenka.

marci1

Krása je zář, jež se šíří bez vědomí zářící bytosti.:-) Emmanuel Lévinas

marci1

Tak to jsem ráda, že nejsem jediná. 🙂