bolak

Jak se zdrobňujou země?

Třeba „Lichnštejnštíčko“ nebo „Spojené státečky americké“, je to vůbec možný?

Nejlepší odpověď
annas

Te stát – k tomuto podst. jménu r. mužského jde vytvořit zdrobnělinu 1. stupně – stát-ek. Pokračuje zdrobnělina 2. stupně – stát – stát-ek – stát-eček. Podobně – hřib, hříb-ek, hříb-eček atd.

To Lichtenštejn-sko – střední rod. U středního rodu se pak uplatňují rozšířené přípony: -ečko/éčko, -íčko, ojedinělá je varianta -ičko a -inko. Takže bych vytvořila Lichtenštejn-íčko.

Česká mluvnice

Další odpovědi
led

Je niekoľko možností, jazykovú vysvetlila annas, politickú zasa mowla a jestvuje ešte spôsob ako zdrobniť štát – jeho povedomie vo svete, pasivita,a podkladanie sa mocným spôsobí že sa krajina (štát) stane známym ako obchodná komodita skupinke obchodníkov, bankáro a priemyselníkom ale pre väčšinu ľudí sa z neho stane zanedbateľná neznáma drobná zemička, bez ohľadu na jeho rozlohu a počet obyvateľov. Aj malá zemička dokáže byť obrom a obrovská zem trpaslíkom.

anonym

Státy se „zdrobňují“ zejména politicky – vem si, jak flagrantně je zdrobněna třeba (bývalá) Jugoslávie…
😉
Současné ´zdrobněliny´: Slovinsko, Chorvatsko, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Srbsko, Kosovo

www

Názvy států se nezdrobňují.
Ale třeba Morava může být Moravěnka ap.

klob1

proč by nebylo? Třeba mezi námi jsou i lidé,nechci se dotknout,kteří tak mluví právě.Mají jinou orientaci ne hetero a mužského rodu.Jinak asi se to neslyší běžně.

kia

země – zemičky

bolak

www: ani česká republička?

annas

Může být i republičinka. 🙂

gagaga

a nemecko ? ;(

  • iv-

arygnoc

nemééééč-čečko

bóže, to je kravina.

:DDDDDDDD

gagaga

a jeste poprosim o preklad :p

led

Deutschlandchen
:b

gagaga

Danke , Frau Ledchen ! :)

led

:)