Weroniq

jak se zdomácňují divoké druhy koček? třeba kočka bengálská

viděla jsem je někde v televizi a ač už jsou teď považovány za domácí mazlíčky, tak teda dost vrčí a vypadají nebezpečně :) jak je ochočili?

Nejlepší odpověď
www

Divoké plemeno je divoké plemeno. Např. lva nebo rysa taky neochočíš jako „domácí“ kočku 😉

Další odpovědi
Lucijej

Tak určitě nějteří divocí jedinci ochočit lze a nejspíš zezačátku hlavně přes krmení. Začne za tebou chodit na stejné místo, kde mu budeš nechávat žrádlo, když si na to uvykne, tak potom ho pomalu zvykat na tvoji přítomnost, nejdříve z dálky a postupně se přibližovat, potom nějaký malý fyzický kontakt (pohlazení apod.). Postupně by si zvíře mělo vyhledávat tvojí přítomnost. Ale samozřejmě, že to nefunguje s každým, žáleží na osobnosti zvířete. Je k tomu potřeba hodně trpělivosti a postupovat opravdu pomalu.

Drap

Sterjně tak jako zdomácněli psi, koně, krávy, kozy a další zvířara,

ZangetsuTS

Ano
Každé zvíře , až na nějaký hmyz a toho taipana jde většinou domestikovat
Např v Indii domestikovali slona :)
Dívej tady : Tarzan domestikuje tygra v bazénu http://www.you­tube.com/watch?v=4m-OdQSC3eQ
Není to kreslené a není to fake :)