huxa

Jak se zbavuje závislosti na pornu?

už vidím vaše pichlavé, zaujaté poznámky, proto ještě dodávám, že mě tato otázka napadla při čtení jednoho článku o historii porna a zajímalo by mě nějaké odborné léčení od porna-např. u alkoholu je většinou abstinence, u některých jiných drog je potřeba postupně snižovat dávky a jak je tomu u porna a jak se následně daný člověk začlení do společnosti a normálního sexuálního života?

Nejlepší odpověď
iceT

Jak z toho ven

Zbavit se závislosti na pornu není nic jednoduchého a bude vás to stát stejné úsilí jako boj s kteroukoli jinou závislostí. V první řadě je nutné ujasnit si, co vám sledování porna přináší a čím za něj naopak platíte. Pokud je váš vztah v troskách, porno se odráží ve vaší pracovní výkonnosti a například ruinuje vaše konto, je možné, že právě při jeho sledování se snažíte na své problémy zapomenout. Uvědomte si, co je pro vás v životě důležité a zda chcete opravdu skončit jako opuštěný zkrachovalý důchodce masturbující nad monitorem počítače.

Jakmile si dokážete přiznat, že máte problém, který chcete řešit, můžete zvolit způsob, který vám bude nejvíc vyhovovat. V první řadě si promluvte se svou partnerkou a proberte spolu nejen vaše chování ale i například roli, kterou v něm hraje ona sama a možnosti, jak by vám mohla pomoci (nechybí vám například její pozornost?). Samozřejmě můžete navštívit i odborníka a konzultovat svůj problém s psychologem nebo psychoterapeutem, který vám s odvykáním pomůže. Počítejte však s tím, že naprostou většinu práce budete muset udělat vy sami a jen na vás bude záležet, zda porno ze svého života vykážete, nebo dál zůstane jeho alfou i omegou.

Zdroj: http://www.fo­rexample.cz/vi­ew.php?nazevclan­ku=zavislost-na-pornu-novodoba-epidemie&cislo­clanku=2010040010

Další odpovědi
Damiana

Zas taková legrace to není.
Mrkni do odkazů. Ve druhém si můžeš udělat i test.
http://ona.id­nes.cz/nastupu­je-nebezpecny-trend-zavislost-na-pornu-fre-/zdravi.aspx?c=A080917­_150810_sexua­lita_bad

http://www.top­zine.cz/zavis­lost-na-pornu-hrozi-i-vam

venkovan

Otázka je čeho se zbavovat, když závislost není.
Nevím jak komu, ale když vidím v P ty strojené vášnivé tváře žen hereček a přitroublé obličeje herců, tak v těle proběhne všechno možné, jen ne touha to sledovat.
Navíc, když se trochu naučíš s pracovat s kamerou a nějakým stříhacím programem, tak na některém P uvidíš, jak je vše natočeno a sestříháno – respektive, jak lidi oblbují. A nejednou si mládenec odnese víc mindráků, než je zdrávo. A horší je, že se uvádí, že některé praktiky jsou až za hranicí normálnosti. Ale diváci – zpravidla muzi, protože porno je převážně děláno pro možský pohled na věc to chtějí vyzkoušet
Nicméně – zřejmě se to někomu líbí, že si to dokonce i koupí a v tom je ta podstata obchodu.
Takže P je třeba brát s rezervou a potom těžko se závislost vytvoří.
Doplňuji:
A zapomněl – jak se zbavit závislosti. To by řekl sexuolog tak raději za ním. Mne napadá jediné řešení, rychlé ale účinné. No nenapíši ho – co kdyby to chtěl někdo použít.

mosoj

Ono je to návykové ? Vždyť je tam pořád jedno a to samé !! Všichni to mají už léta stejné a fyzický požitek chybí.