Jak se zbavit závislosti na nakupování?

Ahoj,jsem žena a ráda nakupuju oblečení ikdyž nemám peníze.Nemůžu si pomoct.Klidně si půjčím – ne moc,ale nic neušetřím.Jdu od nuly k nule.Máte nějaký tip,jak odolávat???

Nejlepší odpověď
chudst

Ano, mam: nenakupovat. Vim, ze je to prosta a jednoducha rada, a je nejucinnejsi. Vy sama si musite rict dost. Jsou to s prominutim kecy, ze nejde prestat. Kdyz mate silnou vuli a skutecne prestat chcete, prestante. Je to jen o neco lepsi, nez gamblerstvi. Proste a jednoduse nechodte do obchodu, kdyz tam nemusite (a do obchodu s oblecenim skutecne potrebujete jit maximalne dvakrat do roka). Pokud to jde, tak ze zacatku si planujte treba i jine cesty, ktere kolem takovych obchodu nevedou.
Doplňuji:
Neberte si s sebou tolik penez. Pak je nemuzete utratit. Lze rict dost. Sam to vim, i kdyz je to tezke. (Ja mel podobnou manii na jednech hracich kartickach, utratil jsem za ne…, no, rekneme hodne. Nebylo jednoduche prestat, ale slo to. Vzdy to jde.) Ty penize, ktere byste normalne utratila za obleceni, si odlozte na ucet a nechejte je tam. Jednou se budou hodit na neco jineho – a na to myslete predevsim. At uz prijemneho (dovolena, apod.), ale i neprijemneho: nedejboze se vam neco stane a i kdyz mate pojisteni, pojistovna nepokryje vse. Myslete na budoucnost – vzeprete se tomu si koupit obleceni, ktereho jiz jiste mate mraky. Shrnu to do jedne vety, kterou si opakujte: Obleceni je ‚nedulezite‘, vase zdravi je dulezitejsi a kdyzby se vam neco stalo, nebudete mit na zaplaceni. Kdyz se vam nic nestane, za usetrene penize si koupite neco pro sebe (nebo svym detem).

Další odpovědi
Andělé

Dobrý den,našla jsem na Googlu závislost nakupování po internetu.Sice jste nepsala,že nakupujete přes internet,ale myslím,že jsou tam cenné rady,které se dají brát z jakékoliv závislosti na nakupování.
Přeji pevnou vůli a hodně štěstí s bojem se závislostí:-)

http://www.fo­rexample.cz/vi­ew.php?nazevclan­ku=zavislost-na-nakupovani-na-internetu&cis­loclanku=2010010054

Omlouvám se,ta spodní lišta nejde otevřít,ale ta samá je výš a tu otevřete:-)

Zdroj: http://www.fo­rexample.cz/vi­ew.php?nazevclan­ku=zavislost-na-nakupovani-na-internetu&cis­loclanku=2010010

venkovan

Na to je dost dobrá násadová metoda. Manžel, pertner apod., mají právo za každá takový nákup násadou od krumpáče řádně promasírovat záda. Potom nastoupí klasicky Pavlovův reflex. Uvidíš šaty (či něco podobného)a začnou silně bolet záda tak moc, že se nákupu raději vzdáš.