Anette

Poradíte, jak se zbavit zanicene bolave nohy?

Mam sedrenou kuzi kousek nad kotnikem,uz se vytvorily strupy,ale muselo se mi tam neco dostat a noha boli,muzu na ni slapnout ale dost to boli. Nemate prosim nejake rady co na to dat,aby se to zlepsilo? Uz jsem zkousela koupel v hypermanganu­. Dekuji

Jak se zbavit zanicene bolave nohy? pod sedrenou kuzi se mi nejspis dostal nejaky zanet

Nejlepší odpověď
Quimby

Dojít si k doktorovi.

Další odpovědi
da ny

Byla na začátku použita dezinfekce na rány?
Kosti jsou vpořádku? Otok x zánět x infekce.., .otrava…?
V hypermanganu se „spolehlivě“ koupou spíše jiné části těla.
Rad by bylo milion a na internetu také.

Já bych šla včas k lékaři, aby mne nemusel „zbavit zanícené nohy“ třeba amputací ;)

hanny 2

Vzhledem k tomu,že je pátek,abys nemusela jít na pohotovost,tak zkus –

  • sprchovat studenou vodou,obklad ze studené vody
  • natírat každé 2 hodiny jodovou tinkturou – vytáhne zánět i zpod kůže – nebo mastí,která ji obsahuje – Betadine,Ichtyolová mast,Balzám Višněvski /tzv.višňák/

ptáč

Rozříznutý list netřesku nebo aloe vera přiložit na ranku a přichytit gázou.