Monča.R.E.T.

jak se zbavit toho aby mě rodiče nepomlouvali a nedělali si ze mě srandu?

ach..jo už mě to nebavý jak udělat to aby mě rodiče nepomlouvaly a nedělali si ze mě srandu večer?já to slyšim a reaguju tak že se rozbrečim a pustim si mp3
Doplňuji:
Balca:nechci do ústavu nebo buch ví kam by mě šoupli a taky je nechci zabít a jinak děkuju za rady;))

Nejlepší odpověď
anonym

Mončo ,pomluva je když se říká nepravda o někom kdo u toho není.My tady ti asi nepomůžeme,zkus na férovku pohovořit s rodiči o tom,co slýcháš když si oni myslí,že je neslyšíš.Ale ten pravopis bys měla trochu propracovat,když už se ptáš a neumíš odpověď ocenit,alespoň se vyhni hrubkám.:D

Další odpovědi
anonym

Mončo, asi tolik na začátek : Pomluva je vykládat o někom lži a nepravdy.
Píšeš, že Tě rodiče pomlouvají večer. Z toho chápu, že se o Tobě večer nejspíš spolu baví. To není nic nenormálního, tohle prostě dospělí dělají (a dělají to spíš v případě, že jim na potomcích záleží). Že na Tvůj úkor vtipkují, to bych také neviděla jako nic špatného. Nemohu to samozřejmě posoudit zcela objektivně, protože netuším, o jaké řeči jde konkrétně. Mohu Ti ale poradit jen to, abys zkusila s maminkou o tomhle promluvit. Řekni jí, že se kvůli tomu trápíš a že Ti to je moc líto. Uvidíš, že se to změní. Věřím tomu, že maminka Ti vysvětlí, že nešlo o nic negativního vůči Tobě.

venkovan

Já bych se přeci jenom víc věnoval českému jazyku. Koukám, že tam mastíš chybu za chybou .
A to druhé – mají rodiče ve svých meditacích o tobě pravdu či ne? A od toho bych se potom odpíchl jak problém řešit.

Damiana

Neuvádíš konkrétní případ.
Jestli si z tebe dělají legraci, tak to je ta lepší varianta. Máte doma veselo a rodiče mají smysl pro humor. Trochu mi tvůj dotaz připomíná seriál Moje rodina, tam jsou také všichni kousavě ostří. Zkus se zapojit do té jejich drbárny, ohraď se, přece nejsi nesvéprávná. Urážejí tě, opovrhují tebou? To asi ne, tak nebuď tolik vztahovačná a nehledej za vším hned zlo. Pokud ve vaší rodině všechno funguje, rodiče na sebe neřvou, doma nemáte peklo, buď ráda. Zkus trochu víc nadhledu, dospělejší přístup a uvidíš, že se ti to vyplatí. A jestli ti něco extra vadí, tak to rodičům slušně řekni a nenafukuj se na ně. Jó a nepomlouvej je radši ani ty sama – jako tady před cizími… Obíráš se tak o pohodu v rodině, kterou jinde nemají, a na kterou jednou budeš jistě hodně ráda vzpomínat. 🙂

natys

Já to Mony znám já to prostě ignoruju a vůbec nemusíš plakat třeba jim řekni a co ty když si támhle zakop jo něco na ně doufam že jsem pomohla

venkovan

Děvče ty jsi originál. Proč by tě rodiče strkali do děcáku. Buď jsou skutečně „éro“ a rodiče už neví co s tebou a nebo to nějak ve svých představách přeháníš.
A proč zabíjet zrovna rodiče. Lepší je zabít nudu, nepořádek, nechuť k učení apod. – to je skutečný výkon hodný mladé dívky. Praštit něčím člověka umí kdejaký tupec a to snad ještě nejsi.
I když s tou češtinou to trochu přeháníš. Mimochodem – je to Bůh a ne buch. To snad jedině bys myslela, že s tebou někam praští.
Jak jsem psal – musíš vědět zda tě pomlouvají oprávněně a zda to je pomluva či konstatování věci, chování.
Zkus se víc rozepsat – třeba ti tu dospěláci pomohou se v tvém životě trochu vyznat.