Jak se zbavit syndromu suchých očí jednou pro vždy? Chemie pomáhá, ale neřeší problém, takže co kromě ní udělat?

Operace také není nic, co bych vzal jako řešení. Co je v očích špatného, že přirozeně neslzí? Když mám silnější rýmu a třeba i kašel, tak pak třeba trochu slzím, takže funkce očí jakkýmsi způsobem funguje. Pomohlo by dlouhodobě nepoužívat PC, hodně pít, spát a nějak cvičit oči, dostatečně mrkat a přirozená strava?
To oční cvičení jaké?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zde je rada lékaře: zkuste zvýšit příjem omega3 mastných kyselin a na noc dávat do očí mastičku Vitamin A-POS. Pokud se ani po 3 týdnech nedostaví zlepšení, tak je nutná podrobnější analýza slzného filmu…má špatné složení slzného filmu nebo ho má celkově nedostatek? A podle toho pak cílit léčbu..např. dovyšetření na imunologii, či intubace slzných cest popř. další.
http://www.vi­talion.cz/porad­ny/suche-oko-12lety/