Zlatomuska

Jak se zbavit světlých skvrn na podlaze?

Skvrna od octa – prosím, nevíte někdo, čím odstranit skvrny od octa ve starém domě na podlaze??? JE betonovoá, vylil se mi na mi ocet a jako by „vyžral špínu“, takže jsou tam úplně světle skvrny, vypadá to hrozně,co s tím? Vodou s octem jsem to hned přejela, ale naprosto bezúspěchu. Díky
Doplňuji:
Jj, to jsem udělala, ale nic moc teda jako.. zářivé to teda není, spíš takové flekaté ☹, asi budu natírat.. dík za rady 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Ocet je kyselina. Nic s tím nenaděláš je narušen samotný beton. Jedině natřít beton.
Doplňuji:
No chtěl jsem to doplnit, že to bude flekaté po radách ostatních. No nakonec jste se přesvědčila sama.

Další odpovědi
anonym

Ocet vyžral nejen „špínu“, ale poškodil povrch betonu (je to kyselina, byť slabá).
Nyní jsou v podstatě dvě možnosti – ´umýt´ octem celou podlahu a tím ji vybělit (a poškodit povrch celé podlahy) a nebo – pokud je podlaha suchá, beton natřít nějakou barvou, např. eternalem ( http://www.barvy-eternal.cz/natery-podlah ).

anonym

Tak to polej tím octem celý, ať se to sjednotí, budeš mít zářivou podlahu 😁

anonym

Nikdy po takové pohromě už barev betonové podlahy nesjednotíš. Buď podlahu natři, nebo ji překryj linoleem.