Avatar uživatele
Zlatomuska

Jak se zbavit světlých skvrn na podlaze?

Skvrna od octa – prosím, nevíte někdo, čím odstranit skvrny od octa ve starém domě na podlaze??? JE betonovoá, vylil se mi na mi ocet a jako by „vyžral špínu“, takže jsou tam úplně světle skvrny, vypadá to hrozně,co s tím? Vodou s octem jsem to hned přejela, ale naprosto bezúspěchu. Díky
Doplňuji:
Jj, to jsem udělala, ale nic moc teda jako.. zářivé to teda není, spíš takové flekaté ☹, asi budu natírat.. dík za rady 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ocet je kyselina. Nic s tím nenaděláš je narušen samotný beton. Jedině natřít beton.
Doplňuji:
No chtěl jsem to doplnit, že to bude flekaté po radách ostatních. No nakonec jste se přesvědčila sama.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ocet vyžral nejen „špínu“, ale poškodil povrch betonu (je to kyselina, byť slabá).
Nyní jsou v podstatě dvě možnosti – ´umýt´ octem celou podlahu a tím ji vybělit (a poškodit povrch celé podlahy) a nebo – pokud je podlaha suchá, beton natřít nějakou barvou, např. eternalem ( http://www.barvy-eternal.cz/natery-podlah ).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak to polej tím octem celý, ať se to sjednotí, budeš mít zářivou podlahu 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nikdy po takové pohromě už barev betonové podlahy nesjednotíš. Buď podlahu natři, nebo ji překryj linoleem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek