postcd

Jak se zbavit strachu z nedostatku peněz a přílišného šetření?

našetřeno mám hodně peněz, ale jsem velmi šetřivý a nechce se mi ani dát 60 Kč na dopravu tam, kam bych celkem chtěl jít

Nejlepší odpověď
anonym

To není šetrnost, to je lakota!

Další odpovědi
fcoop

Honza je na Madagaskaru. Uklouzl v pralese a o dřevinu si propíchl ruku. V zemi, kde neznají náš rentgen a anestezii, poznal, co je symbolem úspěšného podnikání. „Pralesem se právě vraceli dělníci ze stavby dřevěného mostu. Přiběhli a dva dny mě neopustili. Aniž bychom se dohovořili, starali se o mě, nosili mi vodu, vyjednali lékaře i doručení léků a odvezli mě do hotelu. Nic za to nežádali ani na mé naléhání nevzali. Nemohl jsem to pochopit, pak mi vysvětlili: Kdybychom chtěli peníze, tak vás obejdeme a pokračujeme v cestě za prací.“ (Net)

Spotřební Společnost...­.............­.............to jsme my,takto uvažujeme,takto vše hodnotíme....­......atd.
Závislosti,strachu z nedostatku peněz se zbavíš opravdu těžce.
Celé generace takto uvažují,chovají se podle toho.........
Takže – buď návštěva psychologa (ale on uvažuje stejně!),nebo spontánní přechod k buddhismu.

Buddhistická filozofie se během tisíců let vyvinula v mnoho různých škol. Společným základem všech zůstává odmítání všemocného Boha, dogmat či příkazů, které by platily vždy a všude. Buddhismus zkoumá relativitu činů a poukazuje na směšnost závislosti na materiálních statcích, na těle, nebo sexu.

Drap

Věnuj vše na charitu a začni znovu. !

marci1

„Existují jen dva dny v roce, kdy nemůžeme vůbec nic udělat. Jeden se nazývá včera a druhý zítra. Dnešek je tím správným dnem milovat, konat a především ŽÍT.“ 🙂
Dalajláma

Awe

Hele já mám opačný problém…Nedostatek peněz, které ihned týden po výplatě rozfrnácm všude možně a do výplaty se potom snažím vydržet.Tak mi něco pošli a já ti budu posílat fotky z věcí které za ty peníze zažiju.Především návštěvy restaurací, ty jsou docela nákladné. Tvoje problémy bych chtěl mít :D

anonym

No jo,jsi skrblík,tak nikam nejezdi a vyraž!

ReHu

Šetřením ještě nikdo zbohatl. Až budeš mít příjem takový, že ti uvedených 60 Kč bude volných, budeš klidnější.
Dnes jsem slyšela pěknou definici finanční svobody. A ta je úžasná 🙂