terry

Jak se zbavit šneků v akvariu?

Už jsem vyhodila a koupila nové rostliny, vyvařila kameny a pořád tam jsou. Myslím, jestli se třeba nějaký pidi neuchytil, když jsem lovila ryby a zase je tam vracela.
Máte radu? Díky.
Doplňuji:
Díky.
Akvárko mám malé. Cca 30 l. Velké je zatím jen v plánu. Mám tam jen paví očka a 1 sumečka.
S těmi šneky už bojuju léta ☹.
A malinké ryby jsou, když se narodí.
Takže ten rájovec by byl nejvhodnější? Sežere ty ryby i když budu krmit nitěnkama? Občas koupím mražené.

Nejlepší odpověď
Braník

Vrubozobce pavího si do akvária nepořizujte,jelikož ta ryba vyroste do velkých rozměrů a je to dravec,tak,že by vám sežral všechny rybičky co tam máte.
U vás je zřejmě problém s tím,že na rostlinkách ,kamenech nebo písku zůstaly jikry od šneků,dá se to vyhubit chem,cestou,jsou na to přípravky,ale ty já nedoporučuji,raději ty rostlinky vyjměte,důkladně properte a vypařte znovu písek a kameny vařící vodou!
Druhá možnost je,zakoupit Surmovku vražednou/hele­nu/,je to šnek co požírá ostatní šneky menších rozměrů,mám s tím dobré zkušenosti a jeho cena se pohybuje okolo 30ti kč.
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=%c5%a1ne­k+helena
Doplňuji:
popř.šneky okružáky hubte mechanicky,bud vyjmutím z nádrže nebo jen rozmáčknutím,
jaké máte rybičky v akváriu?napadlo mne,pokud tam nemáte vyloženě malé rybky,pořídit rybu rájovce,ten šneky požírá,ale musí být ve společenství rybek,se kterými se snese.

Další odpovědi
pokazdejinak

šneci kladou vajíčka i na sklo, tak třeba ještě to taky nějak vyčistit…

a když jim hodíte uvařenou bramboru nebo myslím i kousek vařené mrkve – šneci se na ní dostanou a jdou pak hromadně vyndat – existují i přímo pasti na šneky, aby tak snadno od té brambory zase neutekli… zkuste se zeptat v obchodě

jinak jsem našla zajímavé info:
http://www.aqu­apage.cz/clan­ky/162-akvarijni-sneci.html
že možná rybičky překrmujete – proto se ti šneci přemnožili

cochee

Astronotus ocellatus neboli vrubozubec paví, plži jsou pro něho pochoutka, akorát není vhodný do malého akvárka, potřebuje aspoň 200 l nádrž. Taky celkem „přeorává“ dno a vytahuje rostliny a je hrozbou pro menší ryby, než je on sám.
Doplňuji:
ad Doplněna: já jsem rájovce měl a šneků si moc nevšímal. Doporučil bych teda tu „Helenu,“ co napsal Braník, vrubozubec by ti z toho udělal kůlničku na dříví.

terry

Tak jsem vše vyvařila, přidala ocet a sůl. Topení i akvárko – vše několik hodin v octu. Koupím nové rostliny a nějakého citrońáka a ancistruse na řasy.
Poku se zase tak šíleně namnoží, zkusím je nalákat na tu vařenou bramboru a když to nepomůže, pořídím tu sumrovku.
Díky všem.