Avatar uživatele
terry

Jak se zbavit šneků v akvariu?

Už jsem vyhodila a koupila nové rostliny, vyvařila kameny a pořád tam jsou. Myslím, jestli se třeba nějaký pidi neuchytil, když jsem lovila ryby a zase je tam vracela.
Máte radu? Díky.
Doplňuji:
Díky.
Akvárko mám malé. Cca 30 l. Velké je zatím jen v plánu. Mám tam jen paví očka a 1 sumečka.
S těmi šneky už bojuju léta ☹.
A malinké ryby jsou, když se narodí.
Takže ten rájovec by byl nejvhodnější? Sežere ty ryby i když budu krmit nitěnkama? Občas koupím mražené.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iwrana, Braník před 3963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Braník

Vrubozobce pavího si do akvária nepořizujte,jelikož ta ryba vyroste do velkých rozměrů a je to dravec,tak,že by vám sežral všechny rybičky co tam máte.
U vás je zřejmě problém s tím,že na rostlinkách ,kamenech nebo písku zůstaly jikry od šneků,dá se to vyhubit chem,cestou,jsou na to přípravky,ale ty já nedoporučuji,raději ty rostlinky vyjměte,důkladně properte a vypařte znovu písek a kameny vařící vodou!
Druhá možnost je,zakoupit Surmovku vražednou/hele­nu/,je to šnek co požírá ostatní šneky menších rozměrů,mám s tím dobré zkušenosti a jeho cena se pohybuje okolo 30ti kč.
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=%c5%a1ne­k+helena
Doplňuji:
popř.šneky okružáky hubte mechanicky,bud vyjmutím z nádrže nebo jen rozmáčknutím,
jaké máte rybičky v akváriu?napadlo mne,pokud tam nemáte vyloženě malé rybky,pořídit rybu rájovce,ten šneky požírá,ale musí být ve společenství rybek,se kterými se snese.

Upravil/a: Braník

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

šneci kladou vajíčka i na sklo, tak třeba ještě to taky nějak vyčistit…

a když jim hodíte uvařenou bramboru nebo myslím i kousek vařené mrkve – šneci se na ní dostanou a jdou pak hromadně vyndat – existují i přímo pasti na šneky, aby tak snadno od té brambory zase neutekli… zkuste se zeptat v obchodě

jinak jsem našla zajímavé info:
http://www.aqu­apage.cz/clan­ky/162-akvarijni-sneci.html
že možná rybičky překrmujete – proto se ti šneci přemnožili

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Astronotus ocellatus neboli vrubozubec paví, plži jsou pro něho pochoutka, akorát není vhodný do malého akvárka, potřebuje aspoň 200 l nádrž. Taky celkem „přeorává“ dno a vytahuje rostliny a je hrozbou pro menší ryby, než je on sám.
Doplňuji:
ad Doplněna: já jsem rájovce měl a šneků si moc nevšímal. Doporučil bych teda tu „Helenu,“ co napsal Braník, vrubozubec by ti z toho udělal kůlničku na dříví.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

Tak jsem vše vyvařila, přidala ocet a sůl. Topení i akvárko – vše několik hodin v octu. Koupím nové rostliny a nějakého citrońáka a ancistruse na řasy.
Poku se zase tak šíleně namnoží, zkusím je nalákat na tu vařenou bramboru a když to nepomůže, pořídím tu sumrovku.
Díky všem.

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek