semtutajne

jak se zbavit slimáků na zahradě

máte někdo nějaký účinný postup? A co kachna běžec indický která prý sežere všechny slimáky, už jste to někdo vyzkoušel?

Nejlepší odpověď
annas

Kachny nemám, ale na radu ptáka Loskutáka jsem koupila granule. Pomáhají.

Jedná se o granule, které působí vůči všem plžům v zahradě. Účinnou látkou je sloučenina železa a fosforu – fosforečnan železitý, která se vyskytuje i volně v přírodě. V půdě se rozkládá a nezůstávají po ní žádné toxické zbytky.

Nezanedbatelná je i skutečnost, že přípravek neškodí ani kočkám, ani psům, ale ani ježkům, kteří se také např. slimáky živí. Granule mají modrou barvu, takže se jim spolehlivě vyhnou ptáci, kteří mají genetickou informaci vylučující příjem modré potravy.

Granule jsou velmi dobrou návnadou, slimáci jim dají přednost před rostlinami. Když ji sežerou, návnada v nich nabobtná. Slimáci zalezou do svých úkrytů, kde hynou. Nezůstávají většinou na záhonech ani nezanechávají odpudivé slizké stopy.
Přípravek nemá žádnou ochranou lhůtu, čili zeleninu můžeme bez obav konzumovat.
Granule také velmi dobře odolávají dešti. Zmoknou-li nabobtnají, ale pak zase bez ztráty účinnosti vyschnou a nerozpadají se.

Další rady v odkazu

http://loskutak­.nova.cz/clanek/ochra­naavyziva/boju­jeme-proti-slimakum.html

Další odpovědi
briketka10

tady je pár nápadů :
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/choroby-a-skudci/slimak-nepritel-zahrady/

anonym

Je pravda, že kachny (nevím jestli běžci, já měl mulard) se po slimácích mohli utlouct.Pronás­ledovaly je kde mohly a pochutnávaly si na nich.
Jinak..přišel mě email jak na ně jinak.Vydlabat půlku melouna trošku zakopat a dovnitř nalít trochu piva.Opijí se a utopí se v pivu.Zkusil jsem to a funguje to.

Pepa88

Na slimáky je nejlepší biologická zbraň – určitý druh parazitů…
Jde totiž o to, že slimáci jsou kanibalové a mrchožrouti – takže nemají problém baštit své mrtvé kamarády… Parazit se tak může zvesela šířit dál a dál…

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/choroby-a-skudci/nemaslug-proti-slimakum-jak-jej-spravne-pouzivat/

anonym

Koho doufáš oblbnout prohozerním pouhých 2 slov? Pravidla, uživatele nebo admina, který by měl každý závadný příspěvek rovnou odstranit?
Našeptávač se přece pracně nedoplňoval jen proto, aby jej ignoranti obcházeli.

viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-na-zahrade-slimaku

Araxis

Dovolím si doplnit první příspěvek od annas.Slimaci jsou kanibalové takže doplním že po rozplznutí mrtvých slimáku,musí neprodleně mrtvolky být odstraněny.
U nás se osvědčily vlasy a nejlepší jsou psí chlupy.Takže ochrana před záhonkem jedině takhle.Kdyby byl u Vás nedostatek,nav­štivte salon,kadeřnictví-jsou na to zvyklý a vlasy vám dají :).Vlasy i chlupy působí i na jiné žravé vetřelce.
Pak jedině zbýva kachna,ale to je potom bordel na zahrádce…