quentos

Jak se zbavit sklonu písma Times New Roman v LibreOffice Writeru? (viz obr. níže)

A ne, nejedná se o kurzívu, kurzíva je vypnutá. To ovšem nic nemění na tom, že to jako kurzíva vypadá… jak ho zase narovnat? Dík

Ivzez: ano, bude to prakticky k nerozeznání. Nic jsem neinstaloval, zničehonic to takto začalo…

Nejlepší odpověď
Kepler

To jsem blázen. Sice nemám Libre, ale Open (tam jsou ta tlačítka jiná), ale podle obrázku kurzívu nemáš evidentně zapnutou. Přitom to tak vypadá. A co se stane, když kurzívu zapneš?

Další odpovědi
ivzez

Zkuste pod to napsat něco jiným typem písma,
bude to také jakoby kurzívou?

Nemohl jste nedopatřením odstranit „normální“ Times New Roman?
Pokud některý typ písma chybí, nahradí jej systém podobným…

Lamalam

Máš opravdu nainstalované písmo times.ttf? Tohle vypadá na timesi.ttf.

Mc Merkurion

…když se mi něco podobnýho stane, zkusím zavřít a znova otevřít, vyhledat aktualizace, restartovat a když ani to nepomůže (a že to bejvá často), zkusím to znova instalovat…
…abych neztratil svoje nastavení, zálohuju si danou složku a pak ji vyměním…
…ještě by tu byla možnost, že ve „vychozím stylu“ máš nastavenou kurzívu, pak by to na ikoně nemuselo bejt vidět…