Avatar uživatele
fortin

JAK SE ZBAVIT ŠÁRKY?

JAK SE ZBAVIT ŠÁRKY?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5185 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
libuska

Zeptala jsem se manžela a on s touto nemocí švestek má taky zkušenosti.Nejlepší je prý pila,záleží na tom,jak si stromu ceníte.Ovšem každý rok udeří Šárka jinou silou.Někdy opadá 2/3 plodů,jindy třeba pouze 1/5.Dnes už se prodávají stromky švestky,které jsou odolné i proti této nemoci.Bohužel nezná název odrůdy.Libuška

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

doplním: když ten strom podříznež tak nezapomeň vykopat pařez protože se může šířit i kořeny-zvlášť u blízko nasázených švestek.
pokud ten strom nechceš kácet tak ať se jeho větve nedotýkají jiných zdravých stromů.
nejlepší volba je ho vytrhnout traktorem i s pařezem!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BARONI

ODJET DO USA.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mivrz

Toto virové onemocnění švestek se jmenuje Šarka (bez čárky na a). Strom napadený tímto onemocněním se má porazit a spálit.Na toto místo by se další švestka neměla dávat. Nemoc se pozná hlavně na plodech. Povrch švestky je hrbolatý s propadlinkami. Slupka není napnutá. Tomuto onemocnění podléhají všechny švestky.V dnešní době se prodávají tzv. pološvestky které jsou k tomuto onemocnění „tolerantní“. Jsou výborné a dozrávají tak v půli srpna. Jmenují se Čačanská lepotica, Čačanská rodná. Měl jsem tu lepotici dvacet let a byl jsem s ní spokojen. Loni mi odešla.

Zdroj: Různázahrádkářská literatura

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada