Bronzový

JAK SE ZBAVIT ŠÁRKY?

JAK SE ZBAVIT ŠÁRKY?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zeptala jsem se manžela a on s touto nemocí švestek má taky zkušenosti.Nejlepší je prý pila,záleží na tom,jak si stromu ceníte.Ovšem každý rok udeří Šárka jinou silou.Někdy opadá 2/3 plodů,jindy třeba pouze 1/5.Dnes už se prodávají stromky švestky,které jsou odolné i proti této nemoci.Bohužel nezná název odrůdy.Libuška

Další odpovědi:

Stříbrný

doplním: když ten strom podříznež tak nezapomeň vykopat pařez protože se může šířit i kořeny-zvlášť u blízko nasázených švestek.
pokud ten strom nechceš kácet tak ať se jeho větve nedotýkají jiných zdravých stromů.
nejlepší volba je ho vytrhnout traktorem i s pařezem!

ODJET DO USA.

Toto virové onemocnění švestek se jmenuje Šarka (bez čárky na a). Strom napadený tímto onemocněním se má porazit a spálit.Na toto místo by se další švestka neměla dávat. Nemoc se pozná hlavně na plodech. Povrch švestky je hrbolatý s propadlinkami. Slupka není napnutá. Tomuto onemocnění podléhají všechny švestky.V dnešní době se prodávají tzv. pološvestky které jsou k tomuto onemocnění "tolerantní". Jsou výborné a dozrávají tak v půli srpna. Jmenují se Čačanská lepotica, Čačanská rodná. Měl jsem tu lepotici dvacet let a byl jsem s ní spokojen. Loni mi odešla.

Zdroj: Různázahrádkářská literatura

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.