Jak se zbavit rezu na násadce namáčecího perka?

V hodině písma a typografie stále používáme namáčecí perka, ale násadky mi po několika použití reznou. Po práci je vždy umyji pod vodou a vysuším kapesníkem. Někdy použiji jen kapesník bez omytí, ale pak na násadce zůstává zaschlá tuš, což nechci. Učitel nebyl schopnej mi odpovědět, co dělat proti rezavění a nevím, jestli mohu použít nějaké jiné metody, co se používají v jiných případech koroze. Doporučili by jste mi nějaký způsob?

Odpovědi
Drap

Konce násadek jsou vyrobeny z obyčejného železa, takže rez se tam zákonitě musí objevit, pokud neni kov překrýt barvou, nebo neni dostatečně mastný.

www

Rez mechanicky odstranit, odmastit a pak násadku přebarvit nebo nalakovat.