Avatar uživatele
ddoommiinnii

Jak se zbavit reklamy (viru), který jsem si jednou stáhl do počítače a každých 5 minut se mi otevře nové okno na webu?

Zdravím všechny,

jsem nyní v Anglii a jednou jsem si chtěl stáhnout jeden soubor z internetu a znáte to… je to chráněno tím, že musíte vyplnit takzvanou „survey“. U nás tato služba funguje tak, že většinou musíte poslat sms a upsat se nějaké službě. V cizině, jako například tady to funguje tak, že si stačí stáhnout nabízený program a je to. A v tom je ten problém.

Stáhl jsem si ten program a do počítače se mi nainstaloval nějaký vir, který mi každých 5 minut otevírá nové okno v mém webovém prohlížeči a hází tam reklamu a většinou je to stránka, která se mi rovnou snaží něco stáhnout do počítače…

Stáhl jsem si proto asi 2 antiviry, které některé tyto stránky blokují, jako hrozbu a také jsem si stáhl adblock, protože na každé stránce bych měl jinak cca 40 reklam, díky tomu viru. Adblock však nezaručil to, že by se mi neotevírala nová okna sama od sebe…

Nevíte někdo, jak se toho zbavit? Opravdu mě to štve a vadí mi, že každých 5 minut musím to okno zavřít, protože mě to tam samo přesměruje a někdy mě to ruší i při sledování filmů, protože se mi internetový prohlížeč sám od sebe otevře s reklamou.

PS: Stáhlo se mi to úplně do všech mých prohlížečů.

Byl bych rád za jakoukoliv radu a pomoc a především, abych si to byl schopen opravit či odstranit sám.

Předem díky všem. ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3396 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Bylo by fajn vědět jak se to jmenuje, některé viry jsou už známé.

Nejdříve zkus toto http://www.eset­.com/my/home/pro­ducts/online-scanner/

Pokud nepomůže, tak stáhni toho http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/antiviry/jed­noucelove/adwcle­aner/

restartuj PC a spusť ho v nouzovém režimu, dej search, pak koukni do správce úloh jestli ten soubor co to našlo neběží a pak je dej všechny smazat.

Snad by to mohlo pomoct.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

V prvé řadě musíš napsat, o co přesně se jedná – „Stáhl jsem si ten program“ – je popis úplně na nic.
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ddoommiinnii

Já právě nevím, co to bylo za program. Nikde ho v počítači nemohu najít. Nikde se nevytvořila žádná složka. Zprvu jsem si myslel, že to je pouze takový ten webový plugin, ale pak se ukázalo, že ne… Ani antivir to nedokáže najít…

Proto jsem sem přidal ten popis toho viru, co dělá, jestli by někdo nevěděl nebo jestli s tím někdo nemá zkušenost a jak se toho zbavit. ;)

před 3396 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já jsem si taky tímhle prográmkem moc pomohla(Quimby)

před 3396 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ddoommiinnii

Jak to tak vypadá, tak tvá rada mi velice pomohla. :) Stáhl jsem si ten AdwCleaner a našlo mi to v počítači něco málo přes 100 věcí, který mi to odstranilo a již na mém počítači nic není. Nechci to tedy zakřiknout, ale zdá se, že je po problému.

Díky moc za pomoc. ;)

před 3396 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek