Jak se zbavit ranního zápachu z úst?

Ahoj, mám problém s ranním zápachem z úst. Dříve jsem to nemívala, ale poslední cca 3 roky se ráno probudím a mám naprosto nesnesitelný zápach z úst. Zuby si samozřejmě večer vyčistím a již nic nejím ani nepiji. Můžete poradit, jak se toho mám zbavit? Děkuji
Doplňuji:
Jestli máte na mysli nějaké čepy na mandlích nebo podobně s tím problémy nemám.
Zuby si podle všeho čistím správně. Zubní kartáček nepoužívám z toho důvodu, že mi vadí. Je mi 25 a nemám žádný zubní kaz ani nijak poškozeny dásně. Navíc, kdyby to bylo od čištění zubů, tak by byl zápach cítit i během dne.
Spíš si myslím, že je to něco z trávicí soustavy než z dutiny ústní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Využívám své zkušenosti s čínskou medicínou.

Okopírovala jsem vám možné příčiny.

Halitosis (halitóza) = zápach z úst jehož příčiny jsou v jiných orgánech (plíce, žaludek...)

některé typické zápachy nás můžou informovat o zdravotním stavu pacienta

hnilobný = plicný abces, bronchiektázie

kyselý až hnilobný=choroby jícnua žaludku

močový = urémie

myší= fenylketonurie

acetonový = diabetes melitus (cukrovka)

slakokyselý = akutní revmatická horečka

zápach sražené krve =cirhóza jater

kouření

zápach po požití aromatických potravin - metabolity potravin - česnek, cibule,alkohol.

Chce to zjistit příčinu lékařským vyšetřením.

http://diskuse.doktorka.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Bronzový

Tak nevím, píšeš, že si zuby čistíš správně a pak naopak dodáváš, že nepoužíváš zubní kartáček. Jaké je tedy to tvé správné čištění bez kartáčku? Píšeš, že nemáš zubní kaz- to víš od zubaře, nebo si to myslíš? Ne vždy musí být kaz provázen bolestí. Pak je ještě možné, že je to z žaludku.

Zlatý

Jsou dvě možnosti.
1. Buďto problém v krku s mandlemi, ale to by bylo i v průběhu dne.

2. Nebo špatně vyčistěné zuby. Zbytky jídla vám zůstávají v mezizubních mezerách nebo i za okrajem dásní. Je to většina případů. Čistit důkladněji a používat mezizubní kartáčky, případně vodní irigátor. Možno vyzkoušet i jiný druh zubního kartáčku.

Osobně mám vyzkoušenou ústní vodu Herbadent. Kterou jenom mírně naředím vodou a vyplachuji s tím ústa nepřetržitě alespoň 2- 3 min ( bez vyplivnutí). Veškerý zubní plak se srazí a uvolní. Z počátku jsem z toho byl úplně vyděšený co se mi to z úst uvolňuje.

No sám-a jsi si odpověděl-a. Ani to zubnímu lékaři neříkej. Jídlo se musí nejdříve zkvasit aby smrdělo a to se nejsnáze děje v noci, když jsou zavřená ústa.
Přes den to tak markantní není a nemusíš to sama cítit.

Jinak nevím co jsi čekal-a za odpověď. Tak si dojdi k lékaři.

Pokročilý

Nejlépe hned ráno do koupelny a pak k zubaři, možná máš zubní kámen.

Bronzový

Má milá já bych řekla že to bude něco jiného,to může být trávíci,žaludek,když to máš delší dobu je lepší navštěva lékaře,udělat pořádné vyšetření.

Zdroj: žolík

Diskuze k otázce

dell

Omlouvám se, myslela jsem samozřejmě mezizubní kartáček, bez normálního by to nešlo :)
Zubaře navštěvuji pravidelně jednou ročně, má návštěva u něj trvá cca 5 minut, když mi nebrousí zubní kámen. Žádné kazy nemám a nikdy jsem neměla.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.