dell

Jak se zbavit ranního zápachu z úst?

Ahoj, mám problém s ranním zápachem z úst. Dříve jsem to nemívala, ale poslední cca 3 roky se ráno probudím a mám naprosto nesnesitelný zápach z úst. Zuby si samozřejmě večer vyčistím a již nic nejím ani nepiji. Můžete poradit, jak se toho mám zbavit? Děkuji
Doplňuji:
Jestli máte na mysli nějaké čepy na mandlích nebo podobně s tím problémy nemám.
Zuby si podle všeho čistím správně. Zubní kartáček nepoužívám z toho důvodu, že mi vadí. Je mi 25 a nemám žádný zubní kaz ani nijak poškozeny dásně. Navíc, kdyby to bylo od čištění zubů, tak by byl zápach cítit i během dne.
Spíš si myslím, že je to něco z trávicí soustavy než z dutiny ústní.

Nejlepší odpověď
annas

Využívám své zkušenosti s čínskou medicínou.

Okopírovala jsem vám možné příčiny.

Halitosis (halitóza) = zápach z úst jehož příčiny jsou v jiných orgánech (plíce, žaludek…)

některé typické zápachy nás můžou informovat o zdravotním stavu pacienta

hnilobný = plicný abces, bronchiektázie

kyselý až hnilobný=choroby jícnua žaludku

močový = urémie

myší= fenylketonurie

acetonový = diabetes melitus (cukrovka)

slakokyselý = akutní revmatická horečka

zápach sražené krve =cirhóza jater

kouření

zápach po požití aromatických potravin – metabolity potravin – česnek, cibule,alkohol.

Chce to zjistit příčinu lékařským vyšetřením.

http://diskuse­.doktorka.cz/za­pach-ust/archiv/520/

Další odpovědi
beer

Snad pomohou odkazy

http://www.sym­binatur.com/Za­pach-z-ust-halitoza-clanek-711.html

Zdroj: http://zapach-z-ust.cz/

Toruk

Tak nevím, píšeš, že si zuby čistíš správně a pak naopak dodáváš, že nepoužíváš zubní kartáček. Jaké je tedy to tvé správné čištění bez kartáčku? Píšeš, že nemáš zubní kaz- to víš od zubaře, nebo si to myslíš? Ne vždy musí být kaz provázen bolestí. Pak je ještě možné, že je to z žaludku.

mosoj

Jsou dvě možnosti.

  1. Buďto problém v krku s mandlemi, ale to by bylo i v průběhu dne.
  2. Nebo špatně vyčistěné zuby. Zbytky jídla vám zůstávají v mezizubních mezerách nebo i za okrajem dásní. Je to většina případů. Čistit důkladněji a používat mezizubní kartáčky, případně vodní irigátor. Možno vyzkoušet i jiný druh zubního kartáčku.

Osobně mám vyzkoušenou ústní vodu Herbadent. Kterou jenom mírně naředím vodou a vyplachuji s tím ústa nepřetržitě alespoň 2– 3 min ( bez vyplivnutí). Veškerý zubní plak se srazí a uvolní. Z počátku jsem z toho byl úplně vyděšený co se mi to z úst uvolňuje.

No sám-a jsi si odpověděl-a. Ani to zubnímu lékaři neříkej. Jídlo se musí nejdříve zkvasit aby smrdělo a to se nejsnáze děje v noci, když jsou zavřená ústa.
Přes den to tak markantní není a nemusíš to sama cítit.

Jinak nevím co jsi čekal-a za odpověď. Tak si dojdi k lékaři.

Pecudka

Nejlépe hned ráno do koupelny a pak k zubaři, možná máš zubní kámen.

žolik

Má milá já bych řekla že to bude něco jiného,to může být trávíci,žaludek,když to máš delší dobu je lepší navštěva lékaře,udělat pořádné vyšetření.

Zdroj: žolík

dell

Omlouvám se, myslela jsem samozřejmě mezizubní kartáček, bez normálního by to nešlo :)
Zubaře navštěvuji pravidelně jednou ročně, má návštěva u něj trvá cca 5 minut, když mi nebrousí zubní kámen. Žádné kazy nemám a nikdy jsem neměla.