Coliffe

Jak se zbavit pocitu truchlení?

Dobrý den,
včera u nás ve stáji zemřel můj oblíbený kůň, měl rakovinu. Ve čtvrtek mám ke koním jít a šíleně se toho bojím :(.. Ostatní holky jsou v pohodě, ale já když si na ni vzpomenu musím brečet. Nechala po sobě hříbě a já prostě cítím, že se o něj musím postarat. Co mám dělat? Jsem z toho šíleně na nervy, nemůžu se soustředit..
Doplňuji:
Heleave: Ne, hříbě odstavené nebylo :(

Nejlepší odpověď
Heleave1

My jsme doma před vánocemi nechávali uspat koně, co jsme měli 13let. Bylo mu 18 a měl hrozně slabý srdíčko, nejspíš prodělal infarkt, a nedožil by se Silvestra. Takže vánoce na houby. Ale víš co pomáhá. Že i když nám chybí a měli jsme ho rádi, tak teď už se má dobře, už ho nic nebolí, ani ho nic netrápí. Prostě je mu líp. Jestli kobylka měla raka tak si určitě užila svoje a tohle pro ní bylo vysvobození. Hříbátko už určitě bude odstavené a už ho s matkou nic nespojovalo, jen dokumentace. Nech ho být, určitě strádat nebude. A truchlit taky, ne. Nejlepší co mužeš udělat když si na ní s láskou vzpomeneš a sem tam, pokud budeš smět, hříbátku dáš jablíčko.
Doplňuji:
To se narodilo později než v červenci? Hříbata se odstavují v půl roce. Každopádně to určitě zvládne.Pokud by bylo hodně malé, tak by se dalo pod jinou kobylu s hříbětem a ta se postará o obě. Stejně se to dělá třeba když kobyla nemá mléko ,nebo se odmítá o hříbě starat. Ty s tím stejně nemůžeš nic udělat. Určitě tam je dost pověřených lidí. Tak se s tím netrap ;)

Další odpovědi
anonym

Jakto, že nevíš, starej se přece o to hříbátko, teď víc, než kdy jindy, prostě práce, práce práce…

anonym

Smrt je stejně krásná jako narození .. musíš si nejprve uvědomit proč truchlíš a potom se sama sebe zeptej zda li to má cenu.. Paměť tvoří tvojí osobnost ..kdyby jsi vše zapomněla nebyla by jsi to ty a nevadilo by ti to. To znamená že pokud někdo nebo něco umře nebo zmizí z našeho života tak truchlíme protože se to týká nás samotných :) Časem ten smutek odezní ale odezní rychleji když pochopíš proč by jsi neměla truchlit … ten koník by přeci nechtěl aby jsi trpěla ale aby jsi se radovala ;)

Questman

Typický ochranářský cit.
Nemáš žádnou povinnost ani právo se starat o cizí hříbě (pokud není tvoje nebo ho neplánuješ koupit).
Prostě na to zapomeň, nic s tím neuděláš, žij dál.

anonym

Co dělat s šílenými nervy? Přestat šílet. Zaděláváš si na docela slušné psychické problémy, chce to normální starosti, přidat práce a srovnat myšlenky. Poplač si, ale život jde přece dále. Našla jsem ti na netu toto":

Komplikované truchlení a jeho léčba – ZDN
Popisují se čtyři základní typy komplikovaného truchlení – chronické truchlení, hypertrofované truchlení, odložené truchlení a traumatické truchlení. … I nekomplikované truchlení postižený člověk prožívá komplexně. zdravi.e15.cz/cla­nek/postgradu­alni-medicina/kompli­kovane-truchleni-a…

Jinak skončíš v rukou psychiatra, či psychologa s patřičnou „nálepkou“:
thanatopsychologie – nauka zabývající se psychologickými aspekty smrti, umírání a péče o chování a prožívání umírajících a o proces truchlení pozůstalých

Coliffe, uvědom si, že to byl kůň. Sice nádherné zvíře, ale určitě ti nepatřilo.
Truchlí se za rodinnými příslušníky a domácími mazlíčky. Koně můžeš mít ráda, ale přehánět svou lítost nad tím, že pošel, není na místě. Ono totiž i smrt k životu patří a je ji třeba brát jako nevyhnutelnost a neodmítat ji.

zjentek

to je těžké ..tady je každá rada vzácná